Domů » Bleskovky » LG neplánuje telefony s WP, raději se zaměří na Android (oživeno)

LG neplánuje telefony s WP, raději se zaměří na Android (oživeno)

Zástupce společnosti LG v jednom z rozhovorů pro server Korea Herald prozradil, jaké jsou strategické plány mobilní divize pro další období. Pro korejskou společnost přestala být platforma Windows Phone zajímavá kvůli nízkému tržnímu podílu, a proto se LG bude nadále zaměřovat pouze na Android, od kterého si slibuje lepší prodejní výsledky. Nejen Optimus 7, ale i další modely pro americký trh se příliš dobře neprodávaly. Podle LG je celkový podíl prodaných Windows Phone telefonů ve srovnání s konkurenčními systémy zanedbatelný, cože je jeden z hlavních důvodů, proč se chce LG zaměřovat pouze na Android. Není vyloučeno, že po představení Windows Phone 8 „Apollo“ se LG vrátí zpět do hry, podobně to zamýšlí i Samsung.

Aktualizováno 4. května o vyjádření českého zastoupení LG

LG se v tuto chvíli primárně zaměřuje na vývoj smartphonů vybavených systémem Android. Na rozdíl od informací z různých zdrojů, které byly zveřejněny v poslední době,  LG rozhodně neplánuje ukončit výrobu telefonů s  Windows Mobile. Důvodem toho, že v současné nabídce nejsou telefony s Windows Mobile systémem, je jednoduše fakt, že je zde velmi vysoká poptávka po telefonech s Androidem.  Již od začátku zastáváme strategii, že LG bude podporovat jakýkoliv operační systém, o který mají zákazníci největší zájem, ale v současné době je naším největším cílem dostat LG telefony s Androidem na špičku a pokrýt všechny přední světové trhy,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments