Domů » Bleskovky » LG na CESu ukáže počítačový monitor s ohebným displejem

LG na CESu ukáže počítačový monitor s ohebným displejem

Pokud přemýšlíte nad koupí nového monitoru a nemůžete se rozhodnout mezi klasickou rovnou variantou a zaobleným displejem, LG připravuje produkt právě pro vás. V rámci veletrhu CES 2021, který odstartuje již za pár dní (letos v online podobě), LG představí ohebný herní monitor, jehož úhel zakřivení bude možné měnit.

S rozmachem ohebných displejů u smartphonů je jen otázkou času, kdy se podobné technologie dostanou i do běžných televizí nebo herních monitorů. Nový displej od LG má v rovné poloze sloužit k pohodlnému sledování videí a v momentě, kdy se rozhodnete hrát hry, se displej ohne do tvaru kruhové výseče o poloměru až 1000 mm.

lg bendable display

Konkrétně půjde o 4K panel s úhlopříčkou 48 palců (122 cm). Zobrazovací frekvence bude 40 – 120 Hz, což pro herní účely není úplně ideální.

Možná si pamatujete podobný koncept, který na CESu LG představilo již v loňském roce (na videu níže). Letošní novinkou u tohoto panelu bude jeho schopnost fungovat také jako reproduktor. Z toho důvodu jej LG označilo jako „Bendable CSO (Cinematic Sound OLED)“ displej.

LG Bendable OLED Display

Na závěr je nutno dodat, že patrně nepůjde o hotový produkt ale spíše o demo, které naznačí další směr vývoje u LG. Jedna věc je však jistá. Až se podobný displej dostane do prodeje, LG si jej nechá velmi slušně zaplatit.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).