Cena:

LG G6+ dostává 128GB paměť a bezdrátové nabíjení. Dočkáme se v ČR?

Společnost LG dnes představila novou verzi svého vlajkového smartphonu LG G6. Model s přídomkem Plus byl představen v domovské Jižní Koreji, oproti standardnímu modelu přináší několik zajímavých vylepšení.

LG G6+ je designově stejný jako výchozí model, tedy alespoň co se tvaru týče, nové jsou barevné varianty – modrá, zlatá a černá. LG na záda aplikovalo jiný povlak, který bude měnit odstín zadního panelu v závislosti na úhlu dopadajícího světla. Novinkou jsou také prémiová sluchátka B & O přímo v balení, která naplno využijí 32bitového Quad DAC.

Několik důležitých změn se odehrálo uvnitř zařízení. Motorem je stále starší (avšak stále dostačující) Snapdragon 821, kterému sekundují 4 GB RAM (původní zpráva, která informovala o 6 GB RAM nebyla pravdivá). Zvětšovalo se i vnitřní úložiště, které nově dosahuje kapacity 128 GB. Akumulátor si ponechal kapacitu 3 300 mAh, nově je možné nabíjet jej bezdrátově. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat s prostředím LG UX 6.0, které přináší několik novinek – odemykání telefonu obličejem a nové režimy pro šetření akumulátoru. Tyto novinky dostává v rámci aktualizace firmwaru i původní G6.

LG G6+ se začne prodávat nejprve na korejském trhu, podle české pobočky se tento telefon pravděpodobně do našich končin nepodívá. Cena novinky zatím oznámena nebyla.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.