Domů » Bleskovky » LG G3 se objeví v květnu, G Pro 2 na konci února: Dočkáme se QHD displejů?

LG G3 se objeví v květnu, G Pro 2 na konci února: Dočkáme se QHD displejů?

Korejská média přišla se zprávou, že očekávaná vlajková loď výrobce LG možná přijde na trh dříve, než bylo původně očekáváno, magické datum je údajně stanoveno na 17. května. Bude to tedy zřejmě až po té, co se světu odhalí jeho hlavní konkurenti, zejména Samsung Galaxy S5. Pojďme se tedy podívat, co by mělo podle posledních informací dodat LG do souboje sílu.

 

Očekávaný model LG G3, nástupce loňského modelu G2 (recenze zde), má přijít se špičkovým displejem s QHD rozlišením (2560 × 1440 pixelů), jeho úhlopříčka by měla být 5,5 palců. Zejména rozlišení displeje na této úhlopříčce je vysoce nadstandardní, jemnost displeje vychází na 534 PPI. Fotoaparát tohoto modelu má mít rozlišení 16 Mpx a nabídnout optickou stabilizaci obrazu (OIS). Výkon by měl obstarat nejnovější čip Qualcomm Snapdragon 805, je ale docela možné, že LG dá nakonec přednost vlastnímu řešení LG Odin.

   

Druhým překvapením má být datum uvedení modelu LG Optimus G Pro 2, který má být údajně představen již příští měsíc na Mobile World Congress v Barceloně. Má se jednat o 5,9 palcový tabletofon, rozlišení displeje má být rovněž QHD. Na korejském trhu prý proběhla čtvrtá verze testů tohoto zařízení a dá se předpokládat, že jeho vývoj byl již ukončen a jeho představení nic nebrání. O specifikaci tohoto tabletofonu není bohužel nic známo, očekává se, že bude mít stejný procesor a fotoaparát, jako LG G3.

 

Je vidět, že se společnost LG snaží postupně zkracovat roční interval mezi uváděním nových špičkových modelů, aby se datem představení přiblížila konkurenci, zejména pak Samsungu a Sony. Snad nebyl vývoj nových modelů LG příliš uspěchaný a výrobci se podařilo vyladit veškeré detaily. Budeme se těšit na Mobile World Congress, kde už bychom měli mít jasno.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).