LG G3 A oficiálně: „Překrytovaná“ G2 pro korejský trh

Rodina telefonů LG G3 je se poměrně slušně rozšiřuje. Kromě základního modelu a jeho ořezané a zmenšené verze Beat chystá korejský výrobce 5,7“ tabletofon G3 Stylus. A aby nebylo „gétrojek“ málo, představil v Jižní Koreji model G3 A, který svou výbavou zapadá někam mezi G3 a G3 Beat. I když se jedná o člena rodiny G3, jeho parametry jako by z oka vypadly loňskému modelu G2.

  

LG G3 A nabízí 5,2“ displej s Full HD rozlišením, procesorem je čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2,26GHz doplněný o 2 GB RAM. Vnitřní paměť nabízí kapacitu 32 GB a je možné ji rozšířit paměťovou microSD kartou. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a je vybaven autofokusem, přední kamerka pro videohovory nabídne 2,1 Mpx. Z konektivity nechybí nic důležitého, telefon kromě tradiční podpory Wi-Fi a Bluetooth nabídne i podporu NFC čí LTE-A.

 
Srovnání parametrů představených telefonů rodiny LG G3 

Výčet parametrů je k nerozeznání od loňského modelu G2, odlišnosti hledejme například v kapacitě baterie, která z 3 000 mAh poklesla na 2 610 mAh. Novinka také dostane některé nové softwarové funkce, například spouštění aplikací gesty nebo aktivaci alarmu při nedobrovolném vytažení telefonu z nabíječky. LG G3 A pohání operační systém Android 4.4 KitKat, k dispozici bude v černé a bílé barvě.

    

Rozměry telefonu jsou 141 x 71,6 x 9,8 mm, jeho hmotnost je 147 gramů. Prodávat jej bude korejský Telecom za cenu 670 USD (asi 13 500 Kč bez DPH), o jeho dostupnosti za hranicemi Jižní Koreje prozatím nepadly žádné informace.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku