Domů » Bleskovky » LG G Pad II 10.1: Tablet s tenkými rámečky kolem displeje a podporou LTE

LG G Pad II 10.1: Tablet s tenkými rámečky kolem displeje a podporou LTE

Společnost LG představila další přírůstek do tabletové řady G Pad, tentokráte se jedná o prvního zástupce druhé generace s úhlopříčkou displeje 10,1″. Displej G Padu II 10.1 má rozlišení 1 900 × 1 200 pixelů, což na dané úhlopříčce znamená jemnost 224 ppi. Rámeček kolem displeje je nezvykle tenký, snad tato skutečnost nebude bránit v pohodlném uchopení tohoto 489 gramů těžkého a 7,8 mm tenkého zařízení. Záda tabletu mají kovovou texturu, jedná se však pouze o plastovou imitaci.

  

LG G Pad II 10.1 pohání starší čipset Qualcomm Snapdragon 800 se čtyřmi jádry o taktu 2,26 GHz, který hledá oporu ve 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště o kapacitě 16 GB lze rozšířit paměťovou kartou, která může sloužit například jako úložiště pro fotografie. Ty ze zadního fotoaparátu nabídnou rozlišení 5 megapixelů, nechybí ani 2Mpx čelní kamerka. Tablet bude nabízen ve dvou variantách – s podporou a bez podpory sítí LTE. Ostatní konektivitu zajistí Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, případně kabel USB 2.0. Díky přítomnosti A-GPS bude možné tento model využít i jako příležitostnou navigaci.

 

Energii si toto zařízení bere z 7 400mAh baterie, operačním systémem tabletu je Android ve verzi 5.1.1 Lollipop s možností práce s více aplikacemi na jedné obrazovce. Zajímavostí je také režim Reader, snižující intenzitu modrého světla vyzařovaného displejem, které má neblahý vliv na únavu očí. Součástí systému jsou i aplikace kancelářského balíku Microsoft Office a dvouleté předplatné na 100GB prostor na online úložišti OneDrive.

  

LG bude svoji novinku prezentovat příští týden na veletrhu IFA v Berlíně, přičemž dostupnost a cena bude oznámena na trzích, kde se bude tablet prodávat. Podle tiskové zprávy LG se tak má stát ve vybraných zemích Severní Ameriky, Asie a také Evropy.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).