Domů » Bleskovky » LG pracuje na ohebném OLED zobrazovači, stojí o něj Apple, Google i Microsoft

LG pracuje na ohebném OLED zobrazovači, stojí o něj Apple, Google i Microsoft

LG Display je v oblasti zobrazovačů jednou z nejpokrokovějších firem. V současnosti se šušká, že prototyp ohebného displeje, který by bylo možné nasadit do skládacích zařízení, je již na velmi vysoké úrovni. I proto o něj vyjádřili zájem největší technologické firmy, kromě Applu i Microsoft a Google, kteří se údajně podílí i na samotném vývoji.

lg_display

Flexibilní zobrazovací panely od LG by se mohly začít vyrábět už v roce 2018, na podobném řešení pracuje i Samsung, není však známo, na jaké úrovni se s vývojem nachází. Příchod těchto zobrazovačů by pak mohl znamenat, že si relativně malý smartphone budeme moci rozložit do velikosti tabletu a získat tak mnohem více prostoru pro konzumaci obsahu, či pro práci.

lg_foldable_display

Společnost LG Display se již v roce 2014 pochlubila velkými průhlednými a ohebnými displeji, u kterých slíbila výrobu 60″ panelů již v příštím roce. Na pomyslném trůnu výrobců prozatím sedí jihokorejský Samsung, který vyrábí 95 % OLED displejů malé a střední velikosti, které od něj kupuje například Huawei. Jak trhem zahýbe příchod LG s jejich technologií se nejspíše dozvíme již v příštím roce.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments