Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » LG pracuje na ohebném OLED zobrazovači, stojí o něj Apple, Google i Microsoft

LG pracuje na ohebném OLED zobrazovači, stojí o něj Apple, Google i Microsoft

LG Display je v oblasti zobrazovačů jednou z nejpokrokovějších firem. V současnosti se šušká, že prototyp ohebného displeje, který by bylo možné nasadit do skládacích zařízení, je již na velmi vysoké úrovni. I proto o něj vyjádřili zájem největší technologické firmy, kromě Applu i Microsoft a Google, kteří se údajně podílí i na samotném vývoji.

lg_display

Flexibilní zobrazovací panely od LG by se mohly začít vyrábět už v roce 2018, na podobném řešení pracuje i Samsung, není však známo, na jaké úrovni se s vývojem nachází. Příchod těchto zobrazovačů by pak mohl znamenat, že si relativně malý smartphone budeme moci rozložit do velikosti tabletu a získat tak mnohem více prostoru pro konzumaci obsahu, či pro práci.

lg_foldable_display

Společnost LG Display se již v roce 2014 pochlubila velkými průhlednými a ohebnými displeji, u kterých slíbila výrobu 60″ panelů již v příštím roce. Na pomyslném trůnu výrobců prozatím sedí jihokorejský Samsung, který vyrábí 95 % OLED displejů malé a střední velikosti, které od něj kupuje například Huawei. Jak trhem zahýbe příchod LG s jejich technologií se nejspíše dozvíme již v příštím roce.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentáře

  1. Martin II (neregistrovaný)

    Autor by si mal zistit rozdiel medzi ohybnym a zahnutym dispejom. Nie je to to iste. Iphone 8 iste nebude mat ohybny displej.
    Co som inde cital tak LG naozaj pracuje na ohybnych displejoch a nozaj uz ich testuju frimy ako Google, Apple a Microsoft (Samsung si totestuje na vlatnych). Vsetko to budu ale skladacie zariadenia.

  2. PetrN (neregistrovaný)

    Jenomže když napíšou že iPhone bude mít toto nebo toto nebo dokonce i holý zadek, tak na to slyší kdejaký trouba. Kdyby měl mít nový iPhone vše co tady ty „kecálkové v textu vytáhnou“ tak …
    Jen se podívejte po obchodech kde je to samé „vyhraj iPhone“, nebo reklama na takové ty soukromé školy pochybné úrovně, kde potřebují pouze ty co platí a za to jím dají diplom, tam je to také samé „iPad ke studiu“ a podobné. Je potřeba si uvědomit na koho je toto zaměřeno. Kdy měl Apple 90% trhu, tak se nechá říci, že na většinu, ale to nemá, takže je to zaměřeno na určitou skupinu lidí.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel