Domů » Bleskovky » LG bude následovat Samsung. V telefonech vytvoří více prostoru pro baterie

LG bude následovat Samsung. V telefonech vytvoří více prostoru pro baterie

Kapacita baterií je věčným problémem, na který si stěžuje mnoho zákazníků. Jak se ale zdá, věci by se konečně mohly posunout k lepšímu, a to díky technologii SLP (Substrate-like printed), která umožní vytváření menších základních desek zařízení. Tyto optimalizace pak povedou ke zvětšení prostoru pro samotnou baterii.

Tuto technologii již dávno nasadily společnosti jako Samsung či Apple, LG by mělo v příštím roce následovat. Ve zkratce tato nová technologie dovoluje umístění většího počtu součástek na menší základní desky. Díky tomuto kroku pak dostane více fyzického prostoru samotná baterie. Zavedení této technologie LG plánuje v první polovině příštího roku, prvním takto navrženým modelem by mohl být LG G8. Současná technologie vyžaduje prostor okolo 40㎛, díky nové technologii pak bude stačit pouhých 20㎛. Tuto technologii bychom v současnosti našli například u modelů Galaxy S9/S9+, iPhone X nebo iPhone 8/8 Plus.

Že mají optimalizace smysl ukazuje také například MacBook od Apple. Ten v sobě obsahuje jen velmi malou základní desku, zbytek prostoru dostala baterie, díky které vydrží model slušnou řádku hodin.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. No ale ani apple ani Samsung u mobilu s tím uspoření nemájí lepší výdrž ba horší viz S9 vs S8 :D.

  • S9ka měla SW porodní bolesti. Většinu ale opravily aktualizace. Nyní je vydrž stejná, za jistých podmínek lepší než u S8. Není to největší pokrok, ale vzhledem ke skoku u výkonu a zmenšení výrobního procesu u CPU je to zcela pochopitelné. Člověk si jendou přečte dvě zprávy a z toho nějak usoudí že S9ce dojde dech ještě před obědem, achjo.
   Nepopírám ale ze pevné doufám že u S10 už nasadí větší akumulátor, po náročnějším dní přijdu domů se zbývajícími 20%, takže to na nabíječku dám tak jako tak. Bylo by dobré moci se na telefon spolehnout že vydrží alespoň část druhého dne, kdyby náhodou.

 2. A co udělat telefon o milimetr (nebo nedej bože dva!) silnější, než vymýšlet takové překomplikované nesmysly? To by umožnilo kapacitu baterie mnohem vyšší, než o trošičku zmenšená základní deska…
  Osobně nemám žádný zájem, aby můj telefon byl tenký jako žiletka, nedává mi to žádný smysl.

  • Ron: s tím nelze než souhlasit. Například S7 o milimetr ztloustl, oproti S6, aby se do stejného těla vešla větší baterie, a zákazníci tento krok kvitovali. Nějak mi nedává smysl proč by to nešlo nadále, kor když kdejaký Číňan řve to mobilů akumulátory které jsou někdy i násobně větší.

  • Klidně by mohly být dvě verze – tenčí, lehčí a tedy samozřejmě s nižší kapacitou baterie. Pokud by byly telefony za stejnou cenu, tak by to navíc byl pro výrobce průzkum zákaznických preferencí zadarmo.
   Osobně bych si pořídil verzi se silnější baterií. Nepoužívám telefon až tak intenzivně a S7 mi po necelém roce používání nevydrží ani celý den:((

   Také by nebylo od věci zvýšit kapacitu baterie při stejné velikosti. Nebo to u současného nejpoužívanějšího typu (Li-Pol?) nejde? Kapacita Ni-Mh baterií se při stejné velikosti (např. „tužkové“ baterie) během několika let zdvojnásobila. U Li-Pol jsem si podobného vývoje nevšiml, ale je možné, že je chyba na mé straně…

  • Zas na druhou stranu koukni na cihly jako Xperia XZ2. Jako samozrejme jde o balanc tloustky/baterie, ale tenci telefon se zpravidla drzi/ovlada lip.

  • Ale to ani ne, vem si G4 taky měla takové záda a držel se líp než placky.

  • G4 jsem v ruce nemel, ale mne se osobne nejlip drzel iP6, zvlast po roce a pul pouzivani HTC One M8, ktery mel taky zakulaceny zada. Jinak zaobleny zada jsou obecne neskutecne otravny, kdyz je telefon polozeny na stole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).