Domů » Bleskovky » LG bude následovat Samsung. V telefonech vytvoří více prostoru pro baterie

LG bude následovat Samsung. V telefonech vytvoří více prostoru pro baterie

Kapacita baterií je věčným problémem, na který si stěžuje mnoho zákazníků. Jak se ale zdá, věci by se konečně mohly posunout k lepšímu, a to díky technologii SLP (Substrate-like printed), která umožní vytváření menších základních desek zařízení. Tyto optimalizace pak povedou ke zvětšení prostoru pro samotnou baterii.

Tuto technologii již dávno nasadily společnosti jako Samsung či Apple, LG by mělo v příštím roce následovat. Ve zkratce tato nová technologie dovoluje umístění většího počtu součástek na menší základní desky. Díky tomuto kroku pak dostane více fyzického prostoru samotná baterie. Zavedení této technologie LG plánuje v první polovině příštího roku, prvním takto navrženým modelem by mohl být LG G8. Současná technologie vyžaduje prostor okolo 40㎛, díky nové technologii pak bude stačit pouhých 20㎛. Tuto technologii bychom v současnosti našli například u modelů Galaxy S9/S9+, iPhone X nebo iPhone 8/8 Plus.

Že mají optimalizace smysl ukazuje také například MacBook od Apple. Ten v sobě obsahuje jen velmi malou základní desku, zbytek prostoru dostala baterie, díky které vydrží model slušnou řádku hodin.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments