Domů » Bleskovky » Levný Samsung Galaxy S Advance se dočkal aktualizace na Android 4.1.2

Levný Samsung Galaxy S Advance se dočkal aktualizace na Android 4.1.2

Chytrý telefon Samsung Galaxy S Advance v době uvedení na trh lákal na celkem přijatelnou hardwarovou výbavu a především nízkou cenu, nicméně jedním ze záporů byla přítomnost Androidu ve staré verzi 2.3. To se však v následujících dnech konečně změní, jelikož Samsung pro tento model začal uvolňovat aktualizaci na Android 4.1.2 „Jelly Bean“ (označení I9070XXLQE). Update je aktuálně dostupný v Německu a Polsku a během dalších dnů by měl dorazit i do České republiky a na Slovensko.

 

Ta by měla přinést nejen nové funkce související s uživatelským prostředím TouchWiz, ale také znatelné zrychlení při používání telefonu, jelikož s verzí 2.3 to místy nebylo zcela ideální. Kromě toho by se uživatelé měli dočkat o něco lepší výdrže.

Samsung Galaxy S Advance se v současné době prodává za cenu okolo 4 600 Kč (kde koupit nejlevněji?). Ve výbavě nabízí 1GHz dual-core procesor, 768 MB RAM, čtyřpalcový WVGA displej, 5Mpx fotoaparát a slot na microSD karty, který doplňuje 8GB interní paměť.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. „Chytrý telefon Samsung Galaxy S Advance v době uvedení na trh lákal na celkem přijatelnou hardwarovou výbavu a především nízkou cenu“

  Tento telefon v dobe sveho vydani rozhodne nemel nizkou cenu. Dneska uz je nižší, ano, ale pokud se bavíme o oficiální distribuci, pak je to stale cca 6500 Kč.

 2. fore (neregistrovaný)

  Telefon má dvoujádrový procesor….A9 2x 1 Ghz.

 3. Mirek (neregistrovaný)

  No, Samsung s updaty zrovna nepospicha… Puvodni termin pro JB update byl listopad 2012, aktualni (pro T Mobile CZ) je myslim konec kvetna… Na druhe strane lepsi pozde nez nikdy… A telefon je to dobry (mam ho od srpna 2012).

 4. Elvis (neregistrovaný)

  No já teda mám přesně opačnou zkušenost – telefon je po aktualizaci na nový FW MNOHEM pomalejší a žere mnohem víc baterky. Doteková odezva je taky taková roztěkaná, diplay je citlivější, takže pinch to zoom, copy paste nebo jednoduché kliknutí na malé tlačítko (třeba v pohlížeči) je kolikrát o nervy. Naběhnutí aplikací trvá strašně dlouho. Stává se mi třeba, že mi někdo zavolá, nejprve telefon zvoní, po dvou vteřinách se rozsvítí display s číslem a trvá další dobu, než se k číslu přidá z paměti kontakt. Takže až po dlouhých cca 4 vteřinách od prvního zazvonění vím, kdo mi volá.

  Klady oproti Gingerbreadu, kterých jsem si všiml, jsou lepší google navigace, lepší vysouvací lišta a hezčí animace. Ale celkově mě JB dost s*re.

 5. dsema (neregistrovaný)

  Tak to jsme dva. Zklamání je opravdu velké a začíná převažovat chuť k návratu na 2.3 Jen se bojím, jestli bude šlapat tak bez problémů,jako dřív..

 6. petr (neregistrovaný)

  18. září 2013

  Dobrý den, SW aktualizace I9070PXXLPJ (Android 4.1.2) pro Samsung Galaxy S Advance byla dnes za TMCZ schválena . Nyní ji výrobce umístí na své aktualizační servery a bude dostupná pro uživatele. Obvyklá doba pro zveřejnění je přibližně dva až čtyři týdny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).