Domů » Bleskovky » Letošní Pixely si nebudou podobné: jeden má být bezrámečkový, druhý klasický

Letošní Pixely si nebudou podobné: jeden má být bezrámečkový, druhý klasický

Podle @evleaks dojde k odhalení nové generace smartphonů Google Pixel 5. října. Představeny mají být dva modely – menší Pixel 2 s pětipalcovým a větší Pixel 2 XL s šestipalcovým displejem, který bude v obou případech vyroben technologií OLED. Designově se ale mají oba telefony výrazně lišit.

Takto má vypadat Pixel 2 od HTC

Letos se totiž mají o výrobu telefonů podělit společnosti HTC a LG, které mají do nových Pixelů osadit to nejlepší ze svých vlajkových smartphonů. Zatímco menší model od HTC dostane boky citlivé na tlak, budou se muset jeho budoucí majitelé smířit s poměrně širokými rámečky kolem displeje s tradičním poměrem stran. Rámečky má naopak postrádat větší model od LG, který bude zřejmě designově vycházet z modelu G6 a dostane podlouhlý panel s poměrem stran 2:1.

Pixel 2 XL by měl z přední strany připomínat LG G6

Oba telefony mají mít také společný čipset Qualcomm Snapdragon 836, stereoreproduktory a podporu technologie Always-On. Naopak v obou případech zamrzí absence tradičního 3,5mm jacku na sluchátka. Nové Pixely pochopitelně bude běžet pod taktovkou operačního systému Android 8.0 Oreo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Pixel je úplně ubytovny telefon toto budu prepadaky roka, zbytocne

    • ubytovny je jenom tvuj prispevek, hlupaku

    • No vidíš, já si třeba ten úplně zbytečný Pixel z ubytovny docela rád pořídím ????
      Pixel 1 bych po roce používání nevyměnil za nic jiného.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).