Domů » Bleskovky » Letošní iPhony mají pohánět pouze procesory od TSMC. Samsung čipy dodávat nebude

Letošní iPhony mají pohánět pouze procesory od TSMC. Samsung čipy dodávat nebude

O výrobu čipsetů pro mobilní zařízení Apple se v loňském roce postaraly společnosti Samsung a TSMC, což krátce po uvedení způsobilo lehký poprask, neboť syntetické testy vyšly vítězně pro TSMC, a to i přestože Samsung použil modernější 14nm proces (více informací). Rozdíl se nicméně počítal v jednotkách procent, takže vzniklá situace byla spíše mnoho povyku pro nic. Nebo nebyla?

a10

Podle zpráv korejského deníku The Electronic Times společnosti Apple a TSMC uzavřely exkluzivní kontrakt a TSMC se má v letošním roce stát jediným dodavatelem čipu A10. Tchajwanský výrobce čipů aktuálně vyvíjí 10nm technologii, se kterou chce přijít na trh někdy v příštím roce s pomalým startem v druhé polovině roku letošního. Start prodejů nových iPhonů však rozhodně pomalý nebude, a tak čip A10 bude zřejmě vyroben starším 16nm procesem podobně jako A9.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments