Domů » Bleskovky » Letní update Windows 10 je zde, zatím pouze pro Xbox One: Co je nového?

Letní update Windows 10 je zde, zatím pouze pro Xbox One: Co je nového?

Zítra vyjde výroční aktualizace systému Windows 10 pro počítače, tablety i smartphony. Paradoxně o pár dní dříve vyšel letní update pro Xbox One, který přináší velkou porci novinek, která zase tuto herní konzoli přiblíží více počítačům.

xbox-one-background-music

Xbox se dočkal sjednoceného univerzálního obchodu aplikací, který je však zatím poloprázdný – nachází se v něm pár aplikací jako Netflix, Xbox Avatars, Windows Camera, Hudba Groove a pár dalších. Vývojáři aplikací třetích stran by však měli být možnost nahrávat do Store své vlastní výtvory již brzy.

Mezi další novinky v letním updatu patří schopnost konzole přehrávat na pozadí vlastní hudbu, musí to však podporovat daná aplikace. Nový vzhled dostala sekce My games & apps sdružující pod jednou střechou všechny hry a aplikace, toto menu je nyní mnohem přehlednější. Účet Xbox Live je nově možné spárovat s Facebookem, a hledat na něm nové přátele. Sociální rozměr rozšiřuje i nová možnost automatického sdílení vybraného obsahu.

Xbox Summer Update

Xbox také dostal podporu asistentky Cortany, bohužel si ji užijí pouze obyvatelé USA a Velké Británie, respektive uživatelé, kteří mají konzoli přepnutou na tyto regiony; to je nyní možné učinit v nastavení nezávisle na lokaci konzole.

Aktualizaci systému vyvoláte v Settings – All settings – System –  Console Info & Updates.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments