Domů » Bleskovky » Lenovo Z5 Pro GT je výkonná bestie se Snapdragonem 855 a 12 GB RAM

Lenovo Z5 Pro GT je výkonná bestie se Snapdragonem 855 a 12 GB RAM

Společnost Lenovo představila vůbec první smartphone, který je poháněn nejnovějším vlajkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 855. Jedná se o model s divokým názvem Z5 Pro GT, přičemž poslední písmena vypůjčená z automobilového průmyslu mají naznačovat důraz na maximální výkon.

Grand Tourismo mezi telefony

Design telefonu vychází z měsíc starého modelu Z5 Pro, který díky vysouvací konstrukci umožňuje maximálně vyniknout displeji; ten zabírá 95 procent čelní plochy. I v tomto případě se jedná o 6,39″ AMOLED panel s rozlišením FullHD+ a vestavěnou čtečkou otisků prstů. Že je novinka nabušené „gétéčko“, nasvědčuje provedení zad, kdy zpoza skleněného krytu prosvítá karbonová textura, boky telefonu jsou zbarveny do ruda.

V oblasti fotoaparátů k žádné změně nedošlo, na zádech je stále kombinace dvou snímačů s rozlišením 16 a 24 Mpx se světelností objektivu f/1.8. Pod vysouvacím mechanismem zase najdeme duální selfie kamerku s rozlišením 16 a 8 Mpx, kterou doprovází infračervený senzor pro rozpoznávání uživatele podle obličeje.

Snapdragon 855 a až 12 GB RAM

Důležité změny se odehrály pod kapotou, nasazen byl vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 855, spárován byl rovnou s 12 GB RAM. Tato kombinace „vymáčkla“ z benchmarku AnTuTu neskutečných 368 480 bodů, což je více než mají nejnovější iPhony. Telefon bude dodáván v celkem čtyřech paměťových konfiguracích – 6/128, 8/128, 8/256 a 12/512 GB. Akumulátor v těle telefonu disponuje kapacitou 3 350 mAh, dobíjí se USB-C konektorem. Bezdrátové nabíjení bohužel chybí, stejně tak tradiční sluchátkový jack.

Cena a dostupnost

Lenovo Z5 Pro GT se začne prodávat v Číně 24. ledna, týden před tím začne firma přijímat předobjednávky. Cena je stanovena na 2 698 CNY (asi 8 900 korun bez DPH) za základní verzi, nejdražší model se 12 GB RAM přijde na 4 398 CNY (asi 14 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. orgasmicss (neregistrovaný)

  Další průměrná čínská jebka. Obyč display, obyč foťák, lživý výrobce.

  • Kéž by, najít dnes „obyčejně kvalitní“ displej, tzn. IPS Zero Air Gap, normální rohy, bez výřezů resp. zářezů, zahnutí, apod. cypovin je dnes již unikum….

 2. Marcel (neregistrovaný)

  Kam se ženou z toho Lenova, výrobce největších zmetků na světě? Nabušený odpad…

 3. Remi (neregistrovaný)

  To Lenovo se mi už opravdu hnusí. Nevím jak na tom byly dříve, ale teď mi přijde, že vždy čekají s jakou konstrukcí či designem přijde konkurence a hned ctrl-c ctrl-v. Od tak velké značky bych čekal víc.

  • Martin (neregistrovaný)

   Koho kopíruje? Tvl zapoj hlavu.

   • ja (neregistrovaný)

    taky me zajima koho kopiruje?
    jaky jiny telefon nema nahoře snimače? ktery ma vysouvaní? novy procak a 12Gb ram a 512 uložiště? snimač v displeji?
    nenavistné demence dnešní mládeže našla vrchol :-P

 4. Readytogo (neregistrovaný)

  Ja to nevidim tak bledo. Ked cena klesne na 199e tak to bude super kauf.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *