Domů » Bleskovky » Lenovo Vibe X3 (Lemon X) na fotografiích: Poprvé pod taktovkou Motoroly

Lenovo Vibe X3 (Lemon X) na fotografiích: Poprvé pod taktovkou Motoroly

Čínské Lenovo koupilo v loňském roce mobilní divizi společnosti Motorola s příslibem, že ji nechá působit zcela samostatně nezávisle na vlastní značce. Letos po oznámení neuspokojivých finančních výsledků vlastní divize Lenovo Mobile však došlo k zajímavému obratu – smartphony Lenovo ustoupí do pozadí a o jejich vývoj, návrh designu a výrobu se postará právě Motorola.

  

Prvním takovým modelem se má stát zařízení s kódovým označením Lemon X, o němž se spekuluje jako o nástupci modelu Vibe X2. Toto zařízení bylo poprvé zachyceno naživo, a to na veletrhu China Telecommunications Exhibition. Pokud se skutečně jedná o model Vibe X3, musíme dát sbohem originálním vrstveným hranám a smířit se vzhledem, který je bližší telefonům Motorola – oblé tvary, zakulacená záda a podlouhlý kovový modul na zádech, obsahující čočku fotoaprátu, a v případě Lenova Lemon X také čtečku otisků prstů.

  

Tento smartphone nedávno zachytila čínská certifikace TENNA, takže si můžeme zaškrtnout první známé parametry – 5,5″  Full HD displej obklopený stereoreproduktory, procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM, a dvojice fotoaparátů o rozlišení 21, respektive 8 megapixelů. Data bude možné ukládat na 64GB úložiště, baterie má nabídnout kapacitu 3 500 mAh. Uvnitř 175 gramů těžkého telefonu bude k nalezení dvojice slotů na SIM karty.

  

Tyto parametry potvrzuje i benchmark GeekBench, v němž si Lenovo Lemon X vysloužilo hodnocení 863 bodů v jednojádrovém výkonu a 3 167 bodů při zapojení všech jader. Dá se očekávat, že telefon bude oficiálně představen již velmi brzy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).