Domů » Bleskovky » Lenovo zřejmě ukončí řadu Vibe: Částečně ji mají nahradit telefony Motorola (aktualizováno)

Lenovo zřejmě ukončí řadu Vibe: Částečně ji mají nahradit telefony Motorola (aktualizováno)

Aktualizováno 3. prosince, 13:35

Společnost Lenovo reagovala na nedávné zprávy o údajném možném ukončení modelové řady Vibe. Ty se totiž nakonec ukázaly jako nepravdivé a brand Vibe se u budoucích telefonů bude používat i nadále.

„Strategie označení Lenovo produktů pro trhy mimo Čínu zůstává nyní stejná. Vibe zůstává i nadále důležitou značkou v rodině mobilních telefonů Lenovo a plánujeme i nadále expanzi a růst na vybraných trzích po celém světě,“ dodává k celé situaci české zastoupení značky Lenovo.

Původní text článku z 25. listopadu

Čínské Lenovo aktuálně „živí“ dva subjekty vyrábějící smartphony – vlastní mobilní divizi a také společnost Motorola Mobility, která Lenovu od loňského roku patří. V rámci probíhající restrukturalizace nyní dochází k částečnému slučování obou divizí, přičemž o návrh a výrobu smartphonů se bude starat především Motorola; to ostatně dokazuje nedávno představený telefon Vibe X3 (více informací), který je designově svému předchůdci na hony vzdálený.

  
Vibe X3 je spíše Motorola než Lenovo

Tento telefon je navíc možná posledním zařízením řady Lenovo Vibe, z čínských zdrojů totiž přicházejí informace, že řada Vibe zcela skončí a bude nahrazena telefony řady Lenovo Lemon a smartphony značky Motorola. V budoucí strategii čínského výrobce by si tato zařízení neměla příliš konkurovat: Segment dražších telefonů s rozpětím cen 1 500 – 5 000 juanů (asi 6 000 – 20 000 korun) má zajišťovat Motorola, oblast telefonů s cenou pod 3 tisíce juanů (asi 12 000 korun) má spadat pod řady Lenovo Lemon X (nad 8 000 korun) a Lemon K (2 400 – 4 000 korun).

 

Jak to bude s globální dostupností jednotlivých řad telefonů na světových trzích, však Lenovo prozatím neprozradilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments