Domů » Bleskovky » Lenovo představilo nové prémiové konvertibly ThinkPad Yoga

Lenovo představilo nové prémiové konvertibly ThinkPad Yoga

Společnost Lenovo dnes představila nové přírůstky do řady zařízení ThikPad Yoga. Ty se od klasických konvertiblů Yoga liší zaměřením spíše na náročnější zákazníky a do firem, neboť jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů a nabízí výkonnější hardware. S tím ovšem také roste cena. Lenovo ukázalo hned dva modely – ThinkPad Yoga 260 a 12,5″ displejem a ThinkPad Yoga 460 se 14″ displejem. Jejich hardwarové konfigurace jsou dosti variabilní.

   

Displej menšího modelu může mít rozlišení 1 366 × 768 či 1 920 × 1 080 pixelů. Pokud si tento stroj zakoupíte v maximální možné výbavě, můžete se těšit na procesor Intel Core i7 šesté generace (Skylake), 16 GB operační paměti a 512GB SSD disk. Tělo zařízení obsahuje dva plnohodnotné porty USB 3.0, HDMI, Mini Display Port, OneLink+, slot na microSD karty a také čtečku otisků prstů, která umí využít přihlašovací funkce Windows Hello. Lenovo udává pracovní výdrž atakující 10 hodin.

 

Tablet má být i odolný, což Lenovo na tiskové konferenci dokázalo pádem zařízení na zem a jeho pošlapání. ThinkPad Yoga 260 přijde na trh v černé nebo stříbrné barvě a jeho cena bude začínat na 949 dolarech (23 000 Kč bez DPH). K dispozici má být v listopadu letošního roku.

  

Větší model disponuje 14″ displejem o rozlišení 1 920 × 1 080 nebo 2 560 × 1 440 pixelů. Pohání jej stejný procesor Intel Core i7 (Skylake), grafický čip pochází buď od Intelu, nebo lze využít 2GB kartu GeForce 940M. Maximum operační paměti je však překvapivě „pouze“ 8 GB, úložiště může tvořit buď 512GB SSD nebo 1TB plotnový disk. Na těle zařízení se nachází trojce USB 3.0 portů, HDMI, Mini Display, OneLink+ a čtečka paměťových karet 4v1, nechybí ani slot na stylus. Lenovo ThinkPad Yoga 460 bude s cenou začínat na 1 049 dolarech (25 200 Kč bez DPH) a bude k dispozici v říjnu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Majú už 3G/LTE modem? lebo u predošlej generácie nebol možný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).