Lenovo představilo nové prémiové konvertibly ThinkPad Yoga

Společnost Lenovo dnes představila nové přírůstky do řady zařízení ThikPad Yoga. Ty se od klasických konvertiblů Yoga liší zaměřením spíše na náročnější zákazníky a do firem, neboť jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů a nabízí výkonnější hardware. S tím ovšem také roste cena. Lenovo ukázalo hned dva modely – ThinkPad Yoga 260 a 12,5″ displejem a ThinkPad Yoga 460 se 14″ displejem. Jejich hardwarové konfigurace jsou dosti variabilní.

   

Displej menšího modelu může mít rozlišení 1 366 × 768 či 1 920 × 1 080 pixelů. Pokud si tento stroj zakoupíte v maximální možné výbavě, můžete se těšit na procesor Intel Core i7 šesté generace (Skylake), 16 GB operační paměti a 512GB SSD disk. Tělo zařízení obsahuje dva plnohodnotné porty USB 3.0, HDMI, Mini Display Port, OneLink+, slot na microSD karty a také čtečku otisků prstů, která umí využít přihlašovací funkce Windows Hello. Lenovo udává pracovní výdrž atakující 10 hodin.

 

Tablet má být i odolný, což Lenovo na tiskové konferenci dokázalo pádem zařízení na zem a jeho pošlapání. ThinkPad Yoga 260 přijde na trh v černé nebo stříbrné barvě a jeho cena bude začínat na 949 dolarech (23 000 Kč bez DPH). K dispozici má být v listopadu letošního roku.

  

Větší model disponuje 14″ displejem o rozlišení 1 920 × 1 080 nebo 2 560 × 1 440 pixelů. Pohání jej stejný procesor Intel Core i7 (Skylake), grafický čip pochází buď od Intelu, nebo lze využít 2GB kartu GeForce 940M. Maximum operační paměti je však překvapivě „pouze“ 8 GB, úložiště může tvořit buď 512GB SSD nebo 1TB plotnový disk. Na těle zařízení se nachází trojce USB 3.0 portů, HDMI, Mini Display, OneLink+ a čtečka paměťových karet 4v1, nechybí ani slot na stylus. Lenovo ThinkPad Yoga 460 bude s cenou začínat na 1 049 dolarech (25 200 Kč bez DPH) a bude k dispozici v říjnu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. mino (neregistrovaný)

    Majú už 3G/LTE modem? lebo u predošlej generácie nebol možný.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel