Domů » Bleskovky » Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga: tenký a lehký konvertibl s titanovým tělem a 5G konektivitou

Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga: tenký a lehký konvertibl s titanovým tělem a 5G konektivitou

Virtuálního veletrhu CES se zúčastnila i společnost Lenovo, která jej využila k prezentaci svých nových počítačů. Mezi ty nejzajímavější patří bezesporu ThinkPad X1 Titanium Yoga, který je díky použitým prémiovým materiálům tenký a lehký, přitom nabízí velmi slušný výkon.

thinkpad

Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga: konvertibl s působivými parametry

Představená novinka je velmi univerzálním zařízením. Základna je vyrobená z hořčíku, víko z titanu, takže celek má příjemnou hmotnost startující na hodnotě 1,15 kg a tloušťku 11,5 mm. To jsou velmi působivá čísla, uvážíme-li, že máme před sebou konvertibilní počítač s 13,5“ displejem. Zobrazovač má pracovní poměr 3:2, Quad HD rozlišení, maximální jas 450 nitů a je schopen zobrazit kompletní barevné spektrum sRGB. Displej je pochopitelně dotykový a jako vstupní zařízení můžete použít i stylus Lenovo Precision, který se nachází balení. Milovníky ThinkPadů potěší klasická klávesnice, kde nechybí ani ikonický trackpoint mezi k ovládání kurzoru.

Introducing the ThinkPad X1 Titanium Yoga

Uvnitř počítače tiká 11. generace procesorů Intel Core vPro, což je čerstvě představená varianta pro podnikové stroje s lepším zabezpečením. V maximální konfiguraci můžete mít až Intel Core i7 vPro s grafikou Intel Iris Xe, 16 GB RAM a 1TB SSD. Bezdrátovou výbavu zajišťuje Wi-Fi 6 a Bluetooth 5, volitelně je možné doplatit si za 5G/LTE modem. Nakonfigurovat si také lze čtečku otisků prstů nebo infračervenou kameru pro rozpoznávání uživatele.

thinpad

Portovou výbavu zastupuje pouze dvojice USB-C konektorů (Thunderbolt 4), naštěstí od výrobce dostanete k notebooku donle, který dodá zbývající potřebné porty – USB-A, HDMI a ethernet. Skrze USB-C se počítač zároveň nabíjí, akumulátor má kapacitu 44,5 Whr.

Cena a dostupnost

Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga bude možné zakoupit již příští měsíc, cena bude začínat na 69 990 korunách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).