Cena:

Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga: tenký a lehký konvertibl s titanovým tělem a 5G konektivitou

thinkpad

Virtuálního veletrhu CES se zúčastnila i společnost Lenovo, která jej využila k prezentaci svých nových počítačů. Mezi ty nejzajímavější patří bezesporu ThinkPad X1 Titanium Yoga, který je díky použitým prémiovým materiálům tenký a lehký, přitom nabízí velmi slušný výkon.

thinkpad

Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga: konvertibl s působivými parametry

Představená novinka je velmi univerzálním zařízením. Základna je vyrobená z hořčíku, víko z titanu, takže celek má příjemnou hmotnost startující na hodnotě 1,15 kg a tloušťku 11,5 mm. To jsou velmi působivá čísla, uvážíme-li, že máme před sebou konvertibilní počítač s 13,5“ displejem. Zobrazovač má pracovní poměr 3:2, Quad HD rozlišení, maximální jas 450 nitů a je schopen zobrazit kompletní barevné spektrum sRGB. Displej je pochopitelně dotykový a jako vstupní zařízení můžete použít i stylus Lenovo Precision, který se nachází balení. Milovníky ThinkPadů potěší klasická klávesnice, kde nechybí ani ikonický trackpoint mezi k ovládání kurzoru.

Introducing the ThinkPad X1 Titanium Yoga

Uvnitř počítače tiká 11. generace procesorů Intel Core vPro, což je čerstvě představená varianta pro podnikové stroje s lepším zabezpečením. V maximální konfiguraci můžete mít až Intel Core i7 vPro s grafikou Intel Iris Xe, 16 GB RAM a 1TB SSD. Bezdrátovou výbavu zajišťuje Wi-Fi 6 a Bluetooth 5, volitelně je možné doplatit si za 5G/LTE modem. Nakonfigurovat si také lze čtečku otisků prstů nebo infračervenou kameru pro rozpoznávání uživatele.

thinpad

Portovou výbavu zastupuje pouze dvojice USB-C konektorů (Thunderbolt 4), naštěstí od výrobce dostanete k notebooku donle, který dodá zbývající potřebné porty – USB-A, HDMI a ethernet. Skrze USB-C se počítač zároveň nabíjí, akumulátor má kapacitu 44,5 Whr.

Cena a dostupnost

Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga bude možné zakoupit již příští měsíc, cena bude začínat na 69 990 korunách.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.