Domů » Bleskovky » Lenovo oficiálně pohltilo Motorolu: Stává se trojkou na trhu se smartphony

Lenovo oficiálně pohltilo Motorolu: Stává se trojkou na trhu se smartphony

Největší výrobce počítačů na světě, čínská společnost Lenovo, oficiálně oznámila dokončení akvizice společnosti Motorola Mobility. Obchod, který byl sjednán letos v lednu, přišel Lenovo na 2,91 miliardy dolarů (asi 64 miliard Kč) a rázem učinil z Lenova světovou trojku mezi výrobci smartphonů.

  

Motorola Mobility dosud patřila firmě Google, ta si nadále ponechává většinu patentů společnosti, které nejsou součástí akvizice. Pro samotnou Motorolu se prozatím nic nemění, obě společnosti budou mít oddělený výzkum, sídla a na některých trzích budou fungovat bok po boku. Lenovo si od akvizice slibuje expanzi na trh s chytrými telefony v USA, naopak Motorola zase bude moci proniknout na asijské trhy, což ji má do roka a půl zajistit návrat do černých čísel.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  Autor: „…bude fungovat jako dceřiná společnost podobně jako například IBM, které od roku 2005 rovněž patří Lenovu…“. IBM je samostatna firma a nepatri Lenovu.

  • Taky me to koplo do oci – rict, ze IBM patri Lenovu je opravdu silna kava…

  • Jakub Karásek

   Lenovo v roce 2005 koupilo od IBM počítačovou divizi, větu jsem upravil, aby to nevypadalo, že Lenovo vlastní celé IBM. Za chybku se omlouvám.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Jakub Karásek: „Lenovo v roce 2005 koupilo od IBM počítačovou divizi.. “ ja to viem ale aj tak Vas to neopravnuje pisat nepravdy. Citatelia si to nezasluzia. Navyše, tak ako ste to opravil tak je to stále nezmysel. Rozhodne samostatna firma IBM nefunguje ako kupena Motorola len preto lebo odpredala svoju diviziu Lenovu.

   „…bude fungovat jako dceřiná společnost podobně jako například IBM, jehož počítačová divize od roku…“

  • Tak koukám, že celá zmínka o IBM je pryč :-) Navíc pod značkou IBM jsem našel již jen servery. PC a notebooky jen Lenovo.

   A teď si nejsem jist, komu patří podnik vyrábějící servery IBM. IBM či Lenovo?

  • IBM si ponechalo len servery a bussines sferu, podporu atd. Lenovo ma PC a notebooky.

 2. nechápu, jak může být trojkou ve smartphonech víc firem najednou :)

  Všude se píše, že trojkou je teď Xiaomi

  • no asi je to myslené tak, že Lenovo + Motorola = 3. flek

  • Jakub Karásek

   Data o tom, že je Xiaomi trojkou, vydala IDC dříve, než došlo ke schválení akvizice Lenovo + Motorola

  • Mimonaut: Xiaomi bylo trojkou do té chvíle, než došlo k dokončení této akvizice :) teď je Xiaomi čtyřkou :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).