Domů » Bleskovky » Lenovo oficiálně pohltilo Motorolu: Stává se trojkou na trhu se smartphony

Lenovo oficiálně pohltilo Motorolu: Stává se trojkou na trhu se smartphony

Největší výrobce počítačů na světě, čínská společnost Lenovo, oficiálně oznámila dokončení akvizice společnosti Motorola Mobility. Obchod, který byl sjednán letos v lednu, přišel Lenovo na 2,91 miliardy dolarů (asi 64 miliard Kč) a rázem učinil z Lenova světovou trojku mezi výrobci smartphonů.

  

Motorola Mobility dosud patřila firmě Google, ta si nadále ponechává většinu patentů společnosti, které nejsou součástí akvizice. Pro samotnou Motorolu se prozatím nic nemění, obě společnosti budou mít oddělený výzkum, sídla a na některých trzích budou fungovat bok po boku. Lenovo si od akvizice slibuje expanzi na trh s chytrými telefony v USA, naopak Motorola zase bude moci proniknout na asijské trhy, což ji má do roka a půl zajistit návrat do černých čísel.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.