Domů » Bleskovky » Lenovo odhalilo nové stolní počítače. Lákají na nízkou cenu a dostatek výkonu

Lenovo odhalilo nové stolní počítače. Lákají na nízkou cenu a dostatek výkonu

Společnost Lenovo v těchto dnech představuje tři nové stolní počítače, které se zaměřují hlavně na multimédia a rodinu.

Jedním z modelů je IdeaCentre AIO 510. Jeho předností je pak hlavně jeho šířka 7,2 mm v nejsilnějším místě. Lenovo tento model nabízí s bezrámečkovým IPS displejem a s procesory až Intel Core i5. Grafickou kartou je zde NVIDIA GeForce 940MX. Máte také možnost zvolit grafickou kartu AMD Radeon R5 M435. Cena za základní model startuje na 13999 Kč, u verze 510s, která je navíc vybavena technologií Andvanced In-Cell Touch, pak na 17999 Kč. Tato technologie umožňuje využití tenkých profilů i při zvětšující se úhlopříčce. Spojuje tak digitizér a LCD obrazovku v jedné vrstvě.

Lenovo IdeaCentre 200 na první pohled zaujme svým malým vzhledem. Společnost jej pak přirovnává k velikosti obyčejné knihy. Zařízení nabídne podporu pro až 16 GB RAM a standardně nabízí 1 TB HDD pro data. Za příplatek můžete využít i 32 GB SSD. Model je v základní konfiguraci dostupný za cenu 5999 Kč.

lenovo-ideacentre-200

Model Lenovo IdeaCentre 300 pak nabídne čtyřjádrové procesory Intel Pentium a disk o velikosti 2 TB. Máte také možnost zvolit variantu 300s, který na rozdíl od základní verze nabídne procesory Intel Core šesté generace. Model 300 Lenovo nabízí za cenu od 16999 Kč, verzi 300s pak od 7499 Kč.

lenovo-ideacentre-300

Všechny modely jsou již na našem trhu dostupné, a to v mnoha dostupných konfiguracích.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

4 komentářů

  1. Není nad to si ten počítač sám poskládat :-)

  2. ten pocit kdyz nejdrazsi nabizeny model je levnejsi nez nektere vlakjove lode mobilnich vyrobcu

  3. Mam lenovo, ale dokud nezmeni svoji servisni politiku,tak ani nahodou uz dzadne dalsi lenovo zarizeni.
    Sluzba s objednanim kuryra pres servis lenovo sice funguje spolehlive, ale oprava laptopu trvala u me 3 tydny. Protoze se muselo zarizeni poslat do nemecka, kde jej opravily (vada v zaruce) a poslali postou zpet.
    Absolutne me to do budoucna nezajima, jelikoz pokazit se muze vse, ale nejsem testovaci opice. Jestli chce lenovo v CR prodavat, meli by si zajistit rovnez kvalitni a rychly servis.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).