Domů » Bleskovky » Lenovo nyní prodává více chytrých telefonů a tabletů než počítačů

Lenovo nyní prodává více chytrých telefonů a tabletů než počítačů

Lenovo se o pozici největšího výrobce PC předhání s Hewlett-Packard, ale zajímavějším a rychleji rostoucím byznysem jsou mobilní zařízení. Ty na řadu činností nahrazují klasické počítače a dalším jasným znakem změn na trhu je fakt, který se objevil ve výsledcích firmy Lenovo za minulý kvartál. Ty společnost zveřejnila ve čtvrtek.

 

Dosáhla zisku 170 miliónů dolarů (3,4 miliardy korun) a příjmů 8,8 miliardy dolarů (176 miliard kroun). Nejzajímavější je, že tabletů a chytrých telefonů se prodalo více než tradičních počítačů. Mějme na paměti, že Lenovo je nyní největší výrobce PC a přesto prodalo více mobilních zařízení. A není to tím, že by se Lenovu nedařilo, přes složitou situaci na trhu s PC a vlažné přijetí nových Windows 8, roste společnost již 17 čtvrtletí v řadě.

David Podzimek

3 komentářů

 1. Nemyslím, že je to překvapivé, naopak. Je logické, že levnějších, dostupnějších a pro řadu uživatelů užitečnějších zařízení se prodá řádově víc. Mobily a stolní PC si nekonkurují úplně přímo.

  Je to asi jako kdyby se Sony divilo, že PlayStationů se prodá míň, než telefonů. Akorát že telefon může mít každý člen domácnosti, zatímco herní konzoli aby měl každý člen domácnosti je blbost.

  Mobil je prostě OSOBNÍ jednouživatelské zařízení, přičemž lidí je na světě výrazně víc, než domácností ;o)

 2. Stanley (neregistrovaný)

  Nemyslím si, že tablet může pro většinu uživatelů nahradit PC. Spíš ho vidím jako takový doplněk. Důvod větších prodejů mobilních zařízení bych viděl jinde. Jejich vývoj jde pořád rychle dopředu. Jádra, ramky, displeje, nové verze OS a programů (především her), které ten výkon využívají. Takže výrobci dokáží přesvědčit zákazníky, že potřebují stále nový HW. Navíc třeba tablety jsou pořád relativně „mladé“, takže pořád mají potenciál k růstu prodejů. Naproti tomu trh PC je nasycen. V posledních letech nedokázal vnutit zákazníkům nic nového. A především OS i hry, které dříve nutili k pravidelné obměně HW dnes mají více méně stejné nároky jako před lety, tudíž se ta obměna výrazně spomalila. Proto ten propad PC trhu. Lidi prostě nemají důvod kupovat novou krabici, která bude umět prakticky totéž co ta stará. A za ušetřený peníz radši koupí třeba ten tablet.

 3. Navíc kromě toho si lidé a firmy nekupují notebooky a stolní počítače tak často. U PC mám radši kvalitu nad kvantitou.

  Mám rok starou X220T a stále nevidím důvod ho měnit. Sice Sandy Bridge není žádný zázrak, ale lepší jak nové problémové Haswelly :D

  Tenhle počítač mi ještě tak dva roky v pohodě vydrží. Svou práci odvádí dobře. Ale za tu dobu vyměním mobilů víc…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).