Lenovo na CESu:ThinkPad Helix a IdeaPad Yoga 11S s Windows 8

Společnost Lenovo na veletrhu CES oznámila dva nové přírůstky do své rodiny konvertibilních zařízení. Prvním je zařízení pro firemní profesionály ThinkPad Helix, který představuje „Rip and Flip“ (odtrhnout a otočit) design. Druhým je výkonnější a produktivnější IdeaPad Yoga 11S – první vícerežimový ultrabook, oba s Windows 8.

ThinkPad Helix

ThinkPad Helix je velmi dobře vybavený ultrabook, pro zvýšení mobility lze 11,6palcový tablet oddělit od základny, čímž se stane nejtenčím tabletem s procesorem Intel Core 3. generace s vPro. Tablet váží 835 gramů. Na rozdíl od jiných konvertibilních zařízení umožňuje ThinkPad Helix otočit displej o 180° a zacvaknout jej zpět do základny. Tento režim stojanu přemění Helix do miniaturního kina nebo zařízení pro obchodní prezentace. Odtud mohou uživatelé také displej sklopit a používat jej jako tablet při současném připojení základny pro přídavné porty a lepší konektivitu.

  

Kromě zajímavého designu přichází ThinkPad Helix se slušným výkonem a funkcemi, které pro tento typ zařízení nasazují laťku hodně vysoko. ThinkPad Helix vydrží pracovat až 10 hodin bez připojení k elektrické síti, tedy dost pro celý den práce a zábavy. Díky přesnému peru, které je součástí zařízení, klávesnici plné velikosti a novému, o 20 procent většímu clickpadu, je ovládání ultrabooku velmi pohodlné. O zobrazování se pak stará  11,6palcový IPS displej s fullHD rozlišením. Nechybí ani podpora NFC a možnost dokoupení 3G/LTE modulu pro datové přenosy.

IdeaPad Yoga 11S

Nová konvertibilní Yoga 11S je poháněna procesory 3. generace Intel Core i5 a operačním systémem Windows 8. Tloušťka zařízení je přijatelných 17 milimetrů.. Stejně jako u předchůdce, mohou uživatelé pracovat s Yogou 11S jako s notebookem, nebo mohou displej překlopit úplně dozadu a proměnit ji v tablet. Yogu 11S lze i konvertovat do režimu stojanu nebo stanu pro prezentace či sledování filmů, jelikož je vybavena zvukem Dolby Home Theatre a integrovanou grafikou Intel HD.

  

IdeaPad Yoga 11S je osazena 11,6palcovým HD IPS displejem, který podporuje vícedotykové ovládání až 10 prsty a je dodávána se zajímavou funkcí Motion Control, která byla dříve k dispozici pouze u modelu Yoga 13. Tato funkce umožňuje uživatelům jednoduše snímat gesta rukou před webkamerou pro procházení fotografií, videí a dalších dokumentů. S chytrou funkcí Lenovo Transition mohou uživatelé automaticky otevírat aplikace, jako je PowerPoint, v režimu celé obrazovky při použití Yogy v jejích dalších třech režimech: stan, stojan nebo tablet. Tablet bude k dispozici ve stříbrnošedé a oranžové barvě.

  

S uvedením obou modelů do prodeje se v české republice počítá až v průběhu června letošního roku, doporučená koncová cena zatím stanovena nebyla.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku