Domů » Bleskovky » Lenovo Moto M: Vzhled i výbava unikají těsně před premiérou

Lenovo Moto M: Vzhled i výbava unikají těsně před premiérou

Mobilní dědictví společnosti Motorola aktuálně spravuje čínské Lenovo, v letošním roce jsme se od něj dočkali smartphonů řady Moto E, Moto G a Moto Z. Zapomnělo se na loňskou vlajkovou řadu Moto M, ale i na tu údajně dojde, byť se bude jednat „pouze“ o vyšší střední třídu. Vzhled telefonu Moto M odhalují uniklé propagační rendery, výbavu zase prozrazuje čínská certifikace TENAA.

1

Moto M (kódové označení XT1662) dostane do výbavy 5,5″ displej a celokovové tělo s výrazným zaoblením, díky němuž zařízení padne pohodlně do dlaně.

m

Záda přetnou dva předěly umožňující průchod signálu bezdrátových sítí, a dále zde najde domov čtečka otisků prstů a 16Mpx fotoaparát; čelní kamerka bude mít poloviční rozlišení. Rozměry zařízení mají být 151 × 75 × 8 mm.

Srdcem telefonu se má stát čipset MediaTek MT6750 s osmi procesorovými jádry Cortex-A53 taktovanými na 1,9 GHz. Procesoru budou k ruce 3 nebo 4 GB RAM, vnitřní úložiště bude variantně 32 nebo 64 GB. Akumulátor dostane kapacitu 3 000 mAh, prostředí telefonu bude postaveno na Androidu 6.0 Marshmallow. Chybět nemá ani podpora sítí LTE.

tenaa

Přesné datum představení Lenovo Moto M je prozatím neznámé, údajně k němu dojde někdy v listopadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).