Cena:

Lenovo Miix 320: levný tablet 2 v 1 s Windows 10 a podporou LTE

Společnost Lenovo na veletrhu MWC nepředstavila pouze tablety s Andoidem (více informací), ale přispěla i novinkami s Windows. Tím nejmenším z nich je tablet Lenovo Miix 320, který se po připojení externí klávesnice promění v lehký, přenosný počítač.

lenovo-miix-320-windows-10-detachable

Velikost tabletu Lenovo Miix 320 předurčuje displej s úhlopříčkou 10,1 palců a Full HD rozlišením. Tělo tabletu je vyrobeno z kovu, kromě displeje na něm najdeme dva fotoaparáty s rozlišením 2 a 5 Mpx, stereoreproduktory a zásobu portů čítající 2 x USB-C, 3,5mm jack, microHDMI a slot na microSD a nanoSIM. Tablet má rozměry 249 × 178 × 9 mm a hmotnost 550 gramů (560 gramů v případě verze s LTE).

portable-lenovo-miix-320-for-staying-connected-on-the-go

Tablet pohání procesor Intel Atom x5 Cherry Trail za podpory 4 GB RAM. Data lze ukládat na 128GB eMMC úložiště, nebo na paměťovou kartu. Tablet si bere energii z 22WHr baterie, která má vydržet při práci až 10 hodin. K práci je vhodné použít připojitelnou klávesnici s touchpadem, která přidá zařízení na hmotnosti dalšího zhruba půl kilogramu. Potěší však dalšími dvěma USB-A porty. Lenovo Miix 320 bude nabízen ve dvou verzích – bez a s LTE. Obě verze dále disponují dvoukanálovou Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2.

Tablet půjde do prodeje v dubnu za cenu začínající na 199 dolarech (asi 5 100 korun bez DPH), později dorazí i verze se stylusem. Zařízení bude nabízeno ve sněhově bílé a platinově stříbrné barvě.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.