Lenovo Tab 4: čtveřice nových tabletů zastoupí pracovní stanici i dětskou hračku

Společnost Lenovo do Barcelony přivezla dva nové smartphony střední třídy Moto G5 a G5 Plus (více informací) a několik nových tabletů. Celkem zde máme 4 modely rodiny Lenovo Tab 4 s operačním systémem Android a zajímavým příslušenstvím. 12_tab4_10inch_plus_and_hd_and_tab4_8inch_plus_and_hd_hero_family_all_product_all-color_option-01

Lenovo Tab 4

Základní model přichází ve dvou úhlopříčkách displeje – 8 a 10 palců. V obou případech má IPS zobrazovač HD rozlišení (1 280 × 800 pixelů), záda jsou vyrobena z měkkého texturovaného plastu, který by neměl klouzat z ruky. Rozměry menšího modelu jsou 211 × 124 × 8,2 mm a hmotnost 310 gramů, větší tablet má rozměry 247 × 170 × 8,4 mm a váží 505 gramů. Poslední odlišností mezi oběma modely je kapacita akumulátoru – menší Tab 4 má 4 850mAh baterii, větší 7 000 mAh.

01_tab4_8inch_hd_hero_thin_and_light_white

Nyní se pojďme podívat, co mají oba tablety společné. Pohání je čipset Qualcomm Snapdragon 425 se 2 GB RAM za zády, pro ukládání dat slouží 16GB úložiště, případně paměťová karta. Fotoaparát na čelní straně disponuje rozlišením 2 Mpx, kamerka na zádech má o 3 Mpx více. Na těle obou tabletů dále najdeme stereoreproduktory s certifikací Dolby Atmos, 3,5mm audiojack a microUSB konektor pro nabíjení. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat.

Lenovo Tab 4 bude v obou úhlopříčkách nabízen v bílé a černé barvě, menší půjde do prodeje za cenu 169 EUR (4 600 korun), větší a za 179 EUR (4 900 korun). Tablety mají být globálně dostupné v květnu.

01_tab4_hd_10inch_hero_thin_and_light_wifi_blackLenovo Tab 4 Plus

I vyšší řada tabletů s přízviskem Plus přichází v 8 a 10palcových variantách, které se mezi sebou rovněž liší rozměry, hmotností (300 vs. 475 gramů) a kapacitou akumulátoru (4 850 vs. 7000 mAh). Plastová záda byla nahrazena elegantnějším skleněným panelem Gorilla Glass 4, rámeček je pak vyroben z hliníku.

01_tab4_8inch_plus_hero_thin_and_light_lockscreen_father_lte_black

Oproti standardním Tab 4 si verze Plus polepšila v mnoha parametrech – rozlišení displeje narostlo na Full HD, procesorem je Qualcomm Snapdragon 625. Kapacita operační paměti byla navýšena až na 5 GB, vnitřní úložiště může mít kapacitu až 64 GB s možností jeho dalšího rozšíření paměťovou kartou.

Tablet nabízí dva fotoaparáty v konfiguraci 5 plus 8 megapixelů, na těle tabletu nechybí ani stereoreproduktory, 3,5mm jack a také modernější USB-C konektor sloužící k dobíjení akumulátoru, podporováno je rychlé dobíjení Qualcomm QuickCharge 3.0. Desetipalcová varianta kromě standardní konektivity tvořené Wi-Fi a Bluetooth nabízí ještě variantně slot na SIM kartu pracující na sítích LTE. Lenovo Tab 4 Plus půjde na trh v květnu za cenu 259 EUR (7 000 tisíc korun) za menší model, a 299 EUR (8 100 korun) za tablet s větším displejem.  

Productivity Pack

Lenovo k desetipalcovým variantám Lenovo Tab 4 a Tab 4 Plus nabízí příslušenství nazvané Productivity Pack. Jedná se o přídavnou klávesnici se stojánkem a NFC čipem, k níž se tablet magneticky připojí a aktivuje v systému tzv. Productivity mód.

10_tab4_hd_10inch_with_keyboard_case_hero_front_facing_right_wifi_black

Ten pozmění rozložení prvků na displeji, zejména v systémové liště, kde se ovládací tlačítka přesunou na levou stranu a napravo od nich se objevují ikony spuštěných aplikací (podobně jako ve Windows). Balíček Productivity Tab bude k dispozici za 50 USD (asi 1 300 korun bez DPH).

Kids Pack

Zajímavý je i balíček, který z tabletů Lenovo Tab 4 vytvoří zařízení vhodné do dětských rukou. Jedná se o ochranný obal s širokými barevnými gumovými rámy, a filtrem modrého světla přes displej. Balíček je dodáván společně se softwarovým balíkem KIDOZ, který obsahuje nejen launcher, ale také obchod se speciálními aplikacemi pro malé ratolesti.

14_tab4_plus_10inch_with_kids_bumper_blue_hero_slightly_birdseye_black

Kids Pack bude k dispozici k oběma velikostem tabletů za 20 dolarů (asi 500 korun bez DPH) v 8palcové variantě, a za 25 dolarů (asi 650 korun bez DPH) v desetipalcové variantě.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku