Domů » Články » Legrand Smart Home: jednoduše ve spojení s vaším chytrým domovem

Legrand Smart Home: jednoduše ve spojení s vaším chytrým domovem

Legrand ve spojení s Netatmo vyvinul řadu chytrých ovládacích přístrojů Legrand Smart Home.

Objevte nové chytré vypínače a zásuvky od společnosti Legrand (vyvinuté společně s Netatmo), které umožňují dálkově ovládat světla, rolety a domácí spotřebiče ze smartphonu nebo hlasovým ovládáním. Komunikace probíhá prostřednictvím protokolu ZigBee 3.0. K dispozici jsou zatím v těchto designech rámečků – Valena Life, Valena Allure, Céliane a Plexo. Další designové řady budou přicházet.

legrand smartmania 7

Srdcem instalace je startovací kit, který obsahuje zásuvku se vstupní bránou a scénářovou jednotku. Je dodáván včetně rámečku v příslušné barvě. Tento startovací kit je třeba mít vždy, ostatní produkty nefungují bez něj!

Tyto přístroje mají řadu unikátních vlastností:

  • vhodné pro rekonstrukce, stejná kabeláž jako pro klasické přístroje, které nahradíte drátovými přístroji Valena Life with Netatmo. Doplnit je můžete o další bezdrátové přístroje.
  • jednoduché zprovoznění instalace a párování přístrojů zvládne i koncový uživatel
  • změny a další nastavení jednoduše provedete pomocí mobilní aplikace Home + Control
  • možnost ovládání v aplikacích třetích stran jako např. Apple HomeKit a GoogleHome
  • vzdálené ovládání odkudkoliv na světě
  • automatická aktualizace firmwaru přístrojů pokud instalaci připojíte k internetu

Váš smartphone se stane dálkovým ovládáním

Stáhněte si aplikaci „Home + Control“ a využijte plný potenciál připojených zařízení. Můžete kontrolovat domácnost přímo ve vašem telefonu prostřednictvím notifikací podle scénářů, které si definujete. Světla u vás doma v obývacím pokoji svítí např. déle než 6 hodin? Budete upozorněni v aplikaci a můžete je vypnout, ať jste právě kdekoli.

legrand smartmania 4

Díky aplikaci „Home + Control“ můžete také sledovat vaši aktuální spotřebu a celkovou spotřebu energie připojených produktů. Vše lze ovládat také v aplikacích Apple HomeKit a GoogleHome.

Opusťte svůj domov v klidu

„Vypnul jsem světla v kuchyni?“ Tento druh otázek bude dávná historie! Stačí jedno klepnutí na tlačítko „Opustit domov“ ve vaší aplikaci nebo na hlavním vypínači a všechna světla vašeho domu se automaticky vypnou. Můžete také na dálku zjistit, zda je třeba zavřít garážová vrata a vyzkoušet ovládání ostatních připojených zařízení.

legrand smartmania 2

Snadná instalace

Řešení vyžaduje pouze instalaci tzv. startovacího kitu. Poté lze všechny ostatní přístroje přidávat postupně a tam, kde chcete. Potřebujete ovládat světla v nové místnosti? Podle potřeby můžete přidat nové bezdrátové vypínače, které potřebujete! Jednoduše bez vrtání do zdi.

Chytrá domácnost podle LEGRAND - Kvalitní a neviditelná [4K]

Kompatibilita s hlasovými asistenty

Chytré ovládací přístroje Valena Life with Netatmo spolupracují s hlavními hlasovými asistenty Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Homepod. Jednoduchými hlasovými pokyny můžete zapínat a vypínat světla, ovládat žaluzie, vytápění atd. Zkrátka mít svůj domov pod kontrolou.

google assistent obrazek

Legrand Smart Home – komunikovat s vaším domem nebylo nikdy dříve jednodušší

Okamžitě reagujte na výstrahy a upozornění a ovládejte telefonem, tabletem nebo hlasovým příkazem veškerá bezpečnostní a energeticky úsporná zařízení ve vaší domácnosti – topení, domácí videotelefony, zvonky, kamery, rolety, osvětlení nebo zásuvky.

Connected Home by Legrand

Přivítejte u vás doma Legrand Smart Home: inteligentní dům od společnosti Legrand

Muž se vrací domů ze supermarketu s náručí plnou jídla. Jak si rozsvítí? Dá jednoduchý pokyn, aby Legrand  Smart Home rozsvítil světla v kuchyni. Žena díky aplikaci „Home + Control“ ovládá stmívač světla přímo na svém smartphonu.

Discover Céliane with @Netatmo

Mladý pár se právě nastěhoval. Při zabydlování a rozmísťování nábytku nalepí vypínače přímo na zeď tam, kde je to nejvhodnější. Při odchodu z domova postačí rodině pouze jedno kliknutí na vypínač poblíž vstupních dveří, aby zhasla všechna světla, ztlumila se hudba a stáhly se žaluzie.

legrand smartmania 6

V době, kdy dojde k výpadku proudu, se v domě rodičů pořádá večírek. Oznámení se odesílá přímo na smartphone rodičů.

Díky společnosti Legrand je nyní inteligentní dům dostupný pro všechny. Všechna zařízení lze spravovat bezdrátovými vypínači, ovládat pomocí smartphonu nebo hlasem.

Propojte Valena Life with Netatmo s dalšími přístroji Netatmo

Pomocí aplikace Home + Control lze jednoduše do instalace přidat stávající nebo nové přístroje Netatmo na ovládání vytápění jako jsou termostaty a hlavice. Ovládání světel, žaluzií, zásuvek, vytápění i kamer pak naleznete pohodlně v této aplikaci na jediném místě.

Výrobky Netatmo lze tedy zapojit do systémů chytré domácnosti Legrand Smart Home. S jejich pomocí můžete jednoduše a odkudkoliv ovládat vše od topení, osvětlení, zavlažování až po domovní telefon či kamery.

Legrand Smart Home komunikace
Co je to Legrand Smart Home?

Cílem je zvýšení komfortu bydlení a snížení energetické náročnosti chodu celé domácnosti. Ovládání všech prvků Legrand Smart Home je intuitivní a hlavně jednotné. Ke komunikaci využívá také chytré platformy Apple HomeKit, Google Home a Amazon Alexa.

Legrand Smart Home - jednoduše ve spojení s vaším domovem

Tip: videa s instalačními návody si můžete prohlédnout na YouTube kanále Legrand Česká republika.

O společnosti LEGRAND

Jsme francouzská společnost a patříme mezi světové lídry v oboru elektroinstalací a digitální infrastruktury. Jsme považování také za globální dodavatele řešení pro LAN a datová centra a v oboru inteligentních PDU se řadíme mezi světové lídry. Jsme aktivní ve více než 180 zemích světa s celkovým počtem téměř 38 000 zaměstnanců a v 90 z nich máme obchodní zastoupení. Naše tržby za rok 2019 dosáhly 6,622 miliard EUR.

Nabízíme přes 300 000 produktů v oblasti řízení osvětlení, vytápění, správy datových sítí apod., díky čemuž můžeme nabídnout široký výběr řešení na míru pro komerční, průmyslové a rezidenční projekty. V České republice jsme přítomni již od roku 1992. Kancelář společně se showroomem máme v Praze v ulici Sokolovská. Odtud nabízíme odbornou pomoc a podporu našim klientům a partnerům od návrhu až po dokončení jejich projektů.

Všichni v Legrand věříme, že klíčem k úspěchu a spokojeným zákazníkům je posouvání technologických hranic. Systém distribuce a řízení elektrické energie, organizace a vedení kabelů, elektroinstalační přístroje a příslušenství a mnoho dalších našich produktů tak přináší řadu inovací, které ocení leckterý uživatel. Přijďte se podívat k nám do showroomu a přesvědčte se sami.

Pokud potřebujete pomoci s projektem, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme. Jsme schopni vypracovat pro vás návrh unikátního řešení, připravit podklady pro tendr a zajistit vám v něm projektovou ochranu.

O společnosti NETATMO

Francouzská společnost Netatmo spadající od roku 2018 do skupiny Legrand se specializuje na chytrou elektroniku. Ta nalézá využití především v obytných budovách a domácnostech.  Veliký důraz klade především na jednoduchost instalace a intuitivní ovládání. Převážnou část produktů tak dokáže nainstalovat, zprovoznit a nastavit samotný koncový uživatel.

Jedná se například o chytré termostaty a hlavice k regulaci vytápění a chytré kamery k zabezpečení budov. Většina výrobků Netatmo dokáže spolupracovat se systémy chytré domácnosti – SmartHome a je kompatibilní s mobilními OS Android i iOS, takže je lze ovládat pomocí aplikace Home + Control, která je zdarma a kompletně v češtině, ale také prostřednictvím aplikací třetích stran jako jsou např. HomeKit a GoogleHome, které možná znáte z ovládání jiných chytrých zařízení, které již máte doma (chytré TV, robotické vysavače atp.).

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.