Domů » Bleskovky » Legendární Diablo II se vrací: remasterovaná verze vyjde na PC i herní konzole

Legendární Diablo II se vrací: remasterovaná verze vyjde na PC i herní konzole

Původní Diablo II vyšlo v roce 2000 a stalo se modlou hráčů i inspirací pro řadu dalších akčních RPG. Nyní vývojářské studio Blizzard Entertainment potvrdilo dřívější spekulace a oficiálně oznámilo remasterovanou verzi, která ponese přídomek Resurrected a zahrnovat bude i datadisk Lord of Destruction.

Diablo® II: Resurrected ™ Announce Trailer

Diablo II: Resurrected přinese inovovanou grafiku zahrnující podporu 4K, předělané animace, dynamické osvětlení a možnost přiblížit si kameru. Omlazení se dočká i soundtrack, který bude podporovat zvuk 7.1. Naopak příběh i herní mechaniky by měly zůstat věrné originálu.

Nové Diablo si zahrajete na počítačích i herních konzolích – podporovány budou minulé i současné generace Playstationu a Xboxu, stranou pak nezůstane ani Nintendo Switch. Podporován bude také cross-progression, tudíž v uložené hře z jedné platformy budete moci plynule pokračovat na jiné. Diablo II: Resurrected si zahrajete již letos, přesný termín ale zatím neznáme.

Diablo Prime Evil Collection
V rámci Prime Evil edice hráči obdrží řadu bonusů včetně kompletního Diabla III

Blizzard kromě remasteru druhého dílu pracuje také na zcela novém Diablu 4 a mobilním spin-offu Diablo Immortal, fanoušci série se tak v blízké době rozhodně mají na co těšit.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Vic než VoD opravdu v 4K nedà. Stačí si vzpomenout jak to bylo s FullHD a 4K u mnohem výkonnější Playstation a Xbox.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).