Domů » Bleskovky » Koronavirus, nekoronavirus, Samsung meziročně navýšil zisk o čtvrtinu

Koronavirus, nekoronavirus, Samsung meziročně navýšil zisk o čtvrtinu

Letní prázdniny se překlápějí do své druhé poloviny a technologičtí giganti zveřejňují své finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Ovocem svého hospodaření se pochlubil i Samsung, který navzdory koronavirové krizi ukázal poměrně působivá čísla.

samsung logo
Ilustrační obrázek

Menší tržby, zato vyšší zisk

Samsung mezi březnem a červnem letošního roku utržil 52,97 bilionů wonů (asi 1 bilion korun), což je meziročně pouze o 6 procent méně. I přesto dokázal korejský gigant z těchto tržeb vytěžit provozní zisk 8,15 bilionů wonů (asi 150 miliard korun), což je o 23 procent více než ve stejném období v loňském roce. Zvýšený zisk zajistila větší poptávka po paměťových čipech, a také jednorázový přísun financí od Apple za neodebrané displeje.

Špatně si ale nevedla ani smartphonová divize, která sice utržila méně než v loňském roce, avšak díky efektivnějšímu řízení nákladů a menším marketingovým výdajům se podařilo vytěžit na telefonech větší zisk. Na prodejích telefonů Samsung utržil 20,75 bilionů wonů (asi 390 miliard korun) a vydělal na tom 1,95 bilionů wonů (asi 36 miliard korun). Pro příští kvartál navíc Samsung očekává další vzestup smartphonů, zejména díky představení nových produktů v příštím týdnu.

Méně se dařilo displejové divizi, které klesly tržby z 7,62 bilionů wonů na 6,72 bilionů. O něco klesly i prodeje spotřební elektronky, tržby spadly z 11,07 bilionů wonů na 10,17 bilionů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments