Kontroverzní ženy Elona Muska: která z nich vzbudila největší poprask?

elon musk flickr
  • Elon Musk rozhodně není typický technologický vizionář
  • Kromě dobrých nápadů se totiž proslavil i řadou kontroverzních vztahů
  • Chodil třeba s Amber Heard a se zpěvačkou Grimes zplodil dvě děti

Elona Muska většina světa vnímá jako poťouchlého, leč geniálního vizionáře, zakladatele společností jako Zip2, X.com (později přejmenované na dnes světoznámý PayPal), SpaceX nebo The Boring Company. Zároveň stál u zrodu automobilky Tesla nebo společnosti SolarCity, která v USA instaluje na rodinné domky solární panely. Kromě jeho podnikatelského života se však v kuloárech hojně řeší jeho osobní život, zejména pak romantické vztahy.

Aféra s manželkou otce Googlu

Klidnou letní „okurkovou sezonu“ přerušila zpráva deníku Wall Street Journal o tom, že měl mít vloni Musk poměr se ženou spoluzakladatele Googlu Sergeye Brina. 33letá Nicole Shanahan i Elon Musk společný milostný poměr veřejně dementují. Dle zdroje ale Brin o krátkém románku své tehdy již exmanželky věděl a s Muskem se kvůli tomu rozkmotřil.

Ředitel Tesly a SpaceX však něco takového zcela odmítá. Na Twitteru se 25. července ke kauze vyjádřil takto: „Je to úplná kravina. Sergey a já jsme přátelé a včera večer jsme byli společně na párty!“ Mimochodem, jako důkaz „společného paření“ s Brinem později Musk zveřejnil společnou fotku z inkriminovaného večírku. Následně se ještě politoval, že sex měl naposledy před mnoha lety.

První žena, první děti

Ať už si celou situaci přikrášluje sám Musk, anebo Wall Street Journal, jedno je jasné – původem jihoafrický miliardář a podnikatel má k ženám blízko. Račte se s námi vrátit do minulosti a připomenout si nejslavnější ženy, se kterými Elon Musk randil, nebo které rovnou stály po jeho boku jako manželky.

První ženou tehdy ještě málo známého podnikatele byla Justine Wilson, kterou potkal na Univerzitě v Ontariu. Vzali se v roce 2000. V rámci vzpomínání řekla Justine serveru Marie Claire, že ji mladý Elon jednou pozval na zmrzlinu. Ona ale zůstala doma a připravovala se na zkoušky. Musk se prý nenechal odbýt a přišel s čokoládovou zmrzlinou až k jejím dveřím.

elon musk zeny vztahy justine wilson
Mladí a zamilovaní – Elon Musk a Justine Wilson ve studentských letech

Dva roky po svatbě se páru narodilo první dítě, po 10 týdnech však zemřelo. Vztah Elona a Justine to nezlomilo, rozhodli se v rodině pokračovat. V roce 2004 se jim narodila dvojčata, dva roky poté dokonce trojčata. Rozvedli se roku 2008 po vzájemné shodě, v klidu.

Tehdy Musk krátce randil s britskou herečkou Talulah Riley, aby si ji v roce 2010 vzal za ženu. Ačkoliv se jim manželství v roce 2012 rozpadlo, mezi lety 2013 a 2016 se k sobě nakrátko vraceli. Musk se tou dobou na Twitteru dojemně svěřil, že Talulah bude milovat navždy a že to pro něj byly krásné čtyři roky.

Deppova průšvihářka s Elonem

V roce 2016 však Elon Musk překvapil bulvární novináře svým zřejmě jen velmi krátkým, zato intenzivním románkem s americkou herečkou a modelkou Amber Heard. Ta se nedávno proslavila soudním sporem se svým manželem Johnnym Deppem, v rámci kterého jej osočila z domácího násilí, aby pak soud prohrála.

elon musk amber heard instagram
Elon Musk se nechal slyšet, že do Amber byl skutečně zamilovaný a rozchod jej velmi mrzel

Bez zajímavosti ale není ani to, že s Muskem měla chodit asi rok ještě v době, kdy byla stále právoplatně provdaná za představitele Jacka Sparrowa. Toho času kolovalo bulvárními plátky, že Musk a Heard pořádají orgie, na kterých se měla objevit i britská modelka Cara Delevigne.

Slavná přítelkyně slavnějšího Muska

Takřka popkulturním se však stal až Muskův vztah (manželé nikdy nebyli) s kanadskou zpěvačkou a skladatelkou Grimes, vlastním jménem Claire Boucher. S tou se slavný vizionář poprvé objevil v bílém saku na setkání umělců Met Gala v květnu 2018. Grimes porodila Muskovi dvě děti: syna X Æ A-XII a dceru Exa Dark Sideræl. Pár se měl rozejít v září 2021, přičemž oba nezávisle na sobě potvrdili, že jejich vztah je velmi „fluidní“ a i přes rozchod ještě plánují mít společně děti.

Není pochyb, že vztah s Grimes si Elon Musk užíval. V téže době (mezi lety 2018 až 2021) se také stal tak populárním, jak jej známe dnes. Svou čtvrtou lásku popsal takto: „Divoká, umělecká, kreativní, ale také s intenzivní pracovní morálkou.“

Konec tříletého vztahu Grimes a Muska se hojně propíral v médiích. Sám podnikatel se ale krátce po rozchodu ukázal na veřejnosti s jinou ženou – v únoru 2022 ve svém soukromém letadle cestoval s 29letou australskou herečkou Natashou Basett. Pokud se nic nezměnilo, měl by s ní 51letý Elon Musk chodit i v těchto dnech.

Dvojčata s kolegyní

Objevila se ale ještě jedna aféra. Podle listu Business Insider se mu měly v listopadu 2021 narodit dvojčata s Shivon Zilis, vysoce postavenou manažerkou Muskovy firmy Neuralink. Elon to na Twitteru potvrdil a po svém okomentoval: „Dělám, co je v mých silách, abych pomohl vyvážit populační krizi. Klesající porodnost je zdaleka největším nebezpečím, kterému civilizace čelí.“

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku