Cena:

Konec schizofrenie. OneNote pro Windows bude jenom jeden, UWP aplikace skončí

onenote

V dobách systému Windows 10 Mobile se Microsoft snažil propagovat univerzální aplikace, které poběží nejen na počítačích a tabletech, ale i na mobilních telefonech. Začal tak chaos, kdy některé aplikace existovaly jak v univerzální, tak tradiční podobě, například Skype, balík Office nebo poznámkovník OneNote. Ten ve dvojí podobě přežívá dodnes; jednak jako součást balíku Office, jednak jako moderní aplikace nazvaná OneNote pro Windows 10. Tato schizofrenie ale brzy skončí.

OneNote bude vyčleněn z balíku Office, univerzální varianta skončí

Microsoft v tomto týdnu potvrdil, že se chystá sloučit obě varianty aplikace Office do jedné, přičemž jako základ pravděpodobně použije standardní OneNote z balíku Office. Ten se v horizontu příštích 12 měsíců dočká kompletní vizuální proměny, nového ovládání a několika vylepšení pro používání stylusu. Přibýt mají i některé klíčové funkce ze současné univerzální aplikace.

onenote

Uživatelé OneNote pro Windows 10 dostanou v druhé polovině příštího roku pozvánku ke stažení nové verze, která nadále nebude součástí balíku Office a bude nabízena zdarma skrze Microsoft Store. Microsoft by měl mít hotovo v druhé polovině příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.