Sledujte nás na YouTube

Komponenty pro modulární smartphone (Project Ara) zakoupíte v obdobě Obchodu Play

Prototyp prvního modulárníhu smartphonu v podobě Project Ara by se měl objevit do konce letošního roku. Google nyní odtajnil další z plánů, které s tímto ambiciózním produktem zamýšlí. Jednotlivé komponenty bude možné zakoupit v e-shopu, jenž bude koncepcí nápadně připomínat Obchod Play. V praxi to znamená, že kdokoliv bude moct uvést na trh své součástky, u nichž následně naleznete uživatelské recenze a doporučení. Nakolik úspěšný tento koncept bude je zatím otázkou, na výsledek jsme ale velmi zvědaví.

 

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

3 komentáře

 1. uni (neregistrovaný)

  Když si tak vybavím “dostupnost” HW v Google Play, neměl by být nadpis spíše “…nekoupíte….” nebo se konečně blíží nějaká změna?

 2. RadekLaz (neregistrovaný)

  Já bych o tento telefon měl velký zájem, ale má jednu zásadní chybu. Je to Android.

  Mám rád systém WP, ale nemůžu si vybrat HW dle mých představ. Design Lumií verze 820 a výš je OK, ale ta velikost je tragédie. Všechno to jsou pádla, proto bych si s chutí složil mobil dle mých požadavků.

  • Lukas Kosik (neregistrovaný)

   Hahaha. A s modulárním systémem by to jako pádlo nebylo? :D No samozřejmě nebylo – stačí se spokojit s displejem 4 palce v těle velikosti a váhy pěti palcového telefonu. :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *