Domů » Bleskovky » Když oni 100, tak my 120. Xiaomi Mi 11 Pro bude údajně šokovat rekordním zoomem

Když oni 100, tak my 120. Xiaomi Mi 11 Pro bude údajně šokovat rekordním zoomem

Ve světě smartphonů odjakživa táhnou rekordy – nejtenčí tělo, nejjemnější displej, nejvíce megapixelů, nejrychlejší nabíjení apod. I když se občas jedná o naprosté zbytečnosti, výrobci smartphonů mohou tímto způsobem jednoduše demonstrovat svoji nadvládu a lákat v propagačních materiálech na papírová prvenství v konkrétních parametrech. Výkladní skříní takových rekordů bude pravděpodobně i chystaný smartphone Xiaomi Mi 11 Pro.

Xiaomi Mi 11 Pro: dočkáme se rekordní úrovně přiblížení?

Tento telefon by měl nabídnout perfektní výbavu snad ve všech myslitelných oblastech. Údajně bude vybaven 6,81“ displejem s Quad HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 1 500 nitů. Podobné parametry nabízí i nedávno představený Samsung Galaxy S21 Ultra, který bude pravděpodobně pro Xiaomi Mi 11 Pro největším soupeřem.

mi 11 pro

Na kolbišti se tito dva konkurenti střetnou i v oblasti fotoaparátů, zejména toho periskopického. Samsung Galaxy S21 Ultra dokáže až 10× optické přiblížení, díky softwaru a umělé inteligenci však umí vykouzlit až 100× „Space zoom“. Xiaomi půjde ještě dál, podle uznávaného informátora Digital Chat Station nabídne až 120× přiblížení. Kolik z tohoto čísla bude zajišťovat optika, a kolik softwarové hrátky, zatím nevíme.

mi 11 pro 3

Xiaomi Mi 11 Pro má také zaujmout ultrarychlým bezdrátovým nabíjením, u něhož je očekáván výkon až 80 Wattů. Nechme se překvapit, jakých rekordů se od Xiaomi ještě dočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. stejný zoom už mělo mi 10 Ultra, žádný rekord to není

 2. Jeste ze tu jsou znacky, ktere na toto kaslou a spis resi optimalizaci a zivotnost produktu.

  • Tohle samozřejmě na některé BFU určitě zabere. V každém se ale na druhou stranu musí uznat, že to co byl u Galaxy s20 ultra marketing, už úplně u S21 ultra neplatí. Tak samozřejmě je jasné, že je to dáno hlavně silnějším teleobjektivem.

  • Nevím, jestli jsi S20 Ultra někdy viděl, asi ne, protože jinak bys tohle nenapsal. U S20U byl hlavní problém v ostření a v barvách hlavní kamery, a ty problémy byly celkem zásadní, a vypadá to, že u S21U jsou už konečně vyřešeny. Silnější teleobjektiv je fajn, ale ten opravdu neřeší ty hlavní nedostatky S20U. Zoom byl dobrej už předtim, teď je lepší, ale k čemu byl dobrej zoom, když člověk občas nebyl schopen pořídit hlavní kamerou dobrou fotku.

  • Jo sorry, pokud je řeč jen o příblížení, tak to samozřejmě platí, jsem si trochu spletl téma článku, moje chyba.

  • Menty: v pohodě. Ano, měl jsem na mysli přiblížení. Jinak uz se nemůžu dočkat na recenzi 😁😁

 3. S21U je jen nepodstatně vylepšená S20U. Samsung řeší pořád Zoom, ale že by se zaměřil hlavně na fotoaparát to ne. 108mpix je krok vedle, protože jeho nedostatky pořád převládají a nemluvě o širokáči který strašně padá. Mimochodem jsou venku testy a ve srovnání s Mate 40 Pro je to slabota. Člověk si už zvykl , že Samsung recykluje dokola telefony a nic zásadního nikdy neprinese a těží jen z úspěchu prvních telefonu.

 4. ještě aby ten zoom za něco stál

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).