Domů » Bleskovky » Kdy vyjde příští sestavení technického preview Windows 10? To neví ani sám Microsoft

Kdy vyjde příští sestavení technického preview Windows 10? To neví ani sám Microsoft

Hlavní manažer operačních systémů Microsoftu Gabe Aul začíná prakticky každý nový den tweetem: „O podpoře nových telefonů budu informovat, jakmile budu moci / o nových sestaveních systému budu informovat, jakmile budu moci.“ Činí tak pod nátlakem fanoušků, kteří netrpělivě čekají, kdy přijde nové sestavení Windows 10 Technical Preview, ať už pro počítače nebo pro telefony. Sám Aul nyní na blogu Windows oznámil, proč je prakticky nemožné na tyto dotazy odpovědět.

Chystaná sestavení prochází několika testovacími fázemi, přičemž až na jejich konci stojí vypuštění pro Insidery ve Fast a Slow ringu. Kdyby se Microsoft držel přesně stanoveného jízdního řádu, musel by podle Aula vydávat starší stabilní verze bez nejnovějších funkcí a oprav v předem stanovený den, navíc s rizikem, že se na poslední chvíli mohou objevit chyby, které buď zklamou všechny Insidery, nebo kvůli nim dojde k odložení aktualizace na později.

  

Microsoft ale pracuje zcela opačně, systém v průběhu času buduje a zlepšuje, a jakmile se objeví stabilní sestavení, které projde prvními třemi testovacími koly (Canary, OSG, Microsoft), vypustí jej do Fast Ringu. Jen tak mohou první Insideři okamžitě poskytnout zpětnou vazbu k aktuálnímu sestavení, na němž Microsoft pracuje, a pomoci posunout systém kupředu.

  

Nedočkavci se ale možná přeci jen dočkají, v Microsoftu aktuálně debatují o tzv. „Ludicrous Speed“ Ringu (absolutní rychlost), zatím však nepadlo rozhodnutí, zda se tento nápad přetaví v realitu. Aul zopakoval dřívější vyjádření, že se budou snažit vydávat nová sestavení se zhruba měsíční kadencí, přičemž někdy může být interval mezi nimi kratší, někdy delší. V Microsoftu se údajně snaží vyhnout pondělkům a pátkům.

  
Příští verze systému bude obsahovat prohlížeč Spartan

Kdy tedy vyjde další sestavení Windows 10? Až se Microsoftu podaří vybudovat dostatečně stabilní verzi. Měla by přijít tento měsíc a měla by obsahovat prohlížeč Spartan a nové aplikace kancelářského balíku Office. Verze pro mobilní telefony by pak měla podle Aula přidat podporu pro širší okruh smartphonů. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. René (neregistrovaný)

  Jen ať nespěchají,hlavně aby vše fungovalo tak jak má.

 2. shd (neregistrovaný)

  asi tak, radsej nech to pride v lete a bude to slapat na 100%, ako by to malo prist teraz a bude to ako zabugovany padajuci IOS, ktory ani po pol roku este nefrci uplne ako by mal..

 3. jirka mz (neregistrovaný)

  Taky si myslím že je to tak lepší, než mít stanovený pevný datum a vypustit nedodělky…
  Stejně už jen to že moje lumie 920 dostane W10 je něco s čím jsem při koupi vůbec nepočítal :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).