Domů » Bleskovky » Kdy dostanou první smartphony Android 7.0 Nougat? Možná už na konci srpna

Kdy dostanou první smartphony Android 7.0 Nougat? Možná už na konci srpna

Nový Android zřejmě dorazí dříve než v předešlých letech. Zatímco dříve Google poskytl výrobcům finální kód systému ke konci roku a v grafech podílů se objevil až v roce následujícím, Nugát by mohl získat pár procent podílu již letos. Google se jej totiž údajně chystá vypustit do světa již v průběhu tohoto měsíce.

nougat

Alespoň to tvrdí kanadský operátor Telus, který zveřejnil tabulku blízkých softwarových updatů. Android N by jako první měly dostat loňské Nexusy, a to už 22. srpna. Brzy by také mělo dojít na představení letošních Nexusů z dílny HTC, které v tomto týdnu schválila americká certifikace FCC. Této premiéře ale má předcházet odhalení smartphonu LG V20, který má být vůbec prvním představeným „nugátovým“ telefonem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. V tabulce je uveden „August“, coz je srpen…

  • Jakub Karásek

   Děkuji, máte samozřejmě pravdu, už nikdy nebudu psát zprávy ve stavu mrtvolné únavy :-) opraveno

 2. Martin (neregistrovaný)

  Máte chybu August je Srpen ne září :) ale stane se.

 3. Martin (neregistrovaný)

  A V20 14.9 Předprodej a jde do prodeje 23.9.

 4. Tak že update bude jako první na Nexusech je celkem pochopitelný, když se jedná o referenční zařízení. Spíš by mě tam překvapilo jméno jiných výrobců…. Jako je LG či Samsung…..

 5. Johny (neregistrovaný)

  Oba referencni Androidy dostanou update, ostani prt.

  • Nj možná nějaký Samsung, Sony a lg, to bude tak vše.
   Naštěstí jsou i jiné možnosti viz komunita vývojářů někteří ibbyvali zaměstnanci výrobců a taky CyanogenMOD, před pár dny vydali finální build CM13 žádná nightly teda ta je už dlouho, bohužel můj krasavec pod kódovým označením Victara, zatím v seznamu schází, zajímavé však ne že v TeamOctOS která je na CM postavena mám 6.0.1 také,patrne vychází zbte třináctky a build R2 je vynikající.
   Nougatu se počítám dockam také, ne ze bych po něm nějak prahnul, současný stav plně vyhovuje, ale tak v průběhu příštího roku, oficiálně určitě ne, vzdyt ty updaty byly už dva a moto x 2014 je už postarší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).