Kdo to vymyslel? Bez internetu už Windows 11 nenainstalujete

Microsoft Windows 11 logo

Microsoft v tomto týdnu vydal velmi šťavnaté testovací sestavení Windows 11 se spoustou novinek, které se patrně ještě v letošním roce dostanou do ostré verze. V souvislosti s nimi ale také oznámil kontroverzní změnu, která v záplavě nových funkcí tak trochu zapadla.

Instalace Windows 11: musíte být online i mít účet Microsoft

Pokud si často instalujete operační systém svépomocí, tak vězte, že pravděpodobně od příští velké aktualizace už nebude možné projít instalačním procesem bez připojení k internetu. Navíc si budete muset zřídit účet u Microsoftu – bez přihlášení k němu rovněž na úspěšné dokončení instalace systému zapomeňte. Dosud byl tento požadavek nutný pouze u Windows 11 ve verzi Home, ale brzy bude tato praxe aplikována i na verzi Pro.

account

Microsoft nepochybně chce, aby každý uživatel Windows 11 disponoval účtem, který je branou k jeho placeným službám, zejména k Microsoft 365. Z tohoto důvodu uživatelé vymýšlejí všemožné způsoby, jak tento požadavek obejít. Krátce po vydání Windows 11 se objevilo řešení, jak se mu vyhnout přes násilné ukončení procesu Network Connection Flow, nicméně to už nefunguje.

Zdá se že doby, kdy jste si vystačili s lokálním účtem, jsou nenávratně pryč. Naštěstí se tento požadavek týká pouze nových instalací – u těch stávajících si stále vystačíte bez Microsoft účtu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku