Domů » Bleskovky » KDDI Fx0: Průhledný japonský telefon s Firefox OS

KDDI Fx0: Průhledný japonský telefon s Firefox OS

Pokud vás již omrzely šedivé velké tenké placky a toužíte po telefonu, který alespoň trochu vybočuje z řady, možná se vám bude líbit nejnovější počin japonského designera Yoshioka Tukujina. Ten ve spolupráci s japonským operátorem KDDI a společností LG vytvořil první japonský telefon se systémem Firefox OS, jehož kryt je zcela průhledný.

    

Zařízení se jmenuje Fx0 a kromě displejové části máte možnost po celé jeho ploše nahlížet do jeho útrob, aniž byste museli sejmout zadní kryt. Kromě toho telefon ozvláštňuje kulaté domovské tlačítko, na němž je vyobrazeno zlaté logo Firefoxu. Nachází se pod 4,7“ displejem, nad ním pak najdeme systémový reproduktor a 2,1megapixelovou čelní kamerku.

Zadní strana je osazena 8megapixelovým fotoaparátem doplněným o LED diodu. Pod průhledným krytem je pak k vidění 2 370mAh baterie, sloty na SIM a microSD kartu, hlasitý reproduktor a další součástky, které jsou obvykle oku běžného uživatele ukryty. Samotná deska s procesorem je však bohužel zakrytována.

  

Telefon pohání postarší čtyřjádrový Qualcommu Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz podpořený 1,5 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne 16GB prostor s možností jeho rozšíření. Fx0 není ochuzen o NFC ani o podporu sítí LTE. Rozměry zařízení jsou 139 × 70 × 10,5 mm, hmotnost pak 148 gramů.

    

Fx0 je prozatím prodáván pouze v Japonsku, jeho exkluzivní vzhled podtrhuje i exkluzivní cena 50 000 JPY (9 500 Kč bez DPH), což z tohoto zařízení dělá nejdražší telefon se systémem Firefox OS. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. lerion (neregistrovaný)

    Tak průhledný telefon (jak hlásá titulek) nebo jen telefon s průhledným krytem?

  2. stringman (neregistrovaný)

    Zas tak na vybočení z řady to není,to letos zvládl jen jediný foun-BB Passport:-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *