Domů » Bleskovky » K přečtení a Videomomentky od Microsoftu přichází na Windows Phone (tip na aplikace)

K přečtení a Videomomentky od Microsoftu přichází na Windows Phone (tip na aplikace)

Microsoft včera vydal dvě nové aplikace, které využívají novinek nejnovější verze systému Windows Phone 8.1 – univerzální aplikace a hardwarově akcelerované překódování audia a videa. Uživatelé stolních Windows tyto aplikace již mohou znát z dřívějška.

 

K Přečtení

Moderní prostředí Windows 8.1 nabízí již v základu široké množství předinstalovaných aplikací od Microsoftu, z nichž většina má i své sourozence na mobilním systému Windows Phone. Mezi společné aplikace pro oba systémy nyní přibyla aplikace s názvem K přečtení. Ta uživateli umožňuje ukládat si webové stránky k pozdějšímu přečtení, třídit je do kategorií, odstraňovat je a co je nejlepší – synchronizovat je se stejnou aplikací pro stolní Windows.

   

Můžete si tak uložit stránku na mobilním telefonu, následně otevřít aplikaci na tabletu nebo PC a pokračovat ve čtení. Stránky se do aplikace přidávají stejným způsobem, jako v Internet Exploreru pro Modern UI na Windows, stačí vyvolat nabídku pro sdílení, v níž se nově objeví aplikace K přečtení. Aplikaci pro stolní Windows lze stáhnout z tohoto odkazu, verzi pro Windows Phone nainstalujete kliknutím na následující položku.

Odkaz na WP katalog

Videomomentky

Díky možnosti hardwarového překódování videa na Windows Phone 8.1 bude možné instalovat ze Store všemožné videoeditory. Jedním z prvních je Movie Maker 8.1, o němž jsme psali v pondělí, nyní přichází řešení od samotného Microsoftu. Aplikace se jmenuje Videomomentky a slouží především k ořezávání videa na dobu kratší 60 sekund. Kromě samotného ořezávání lze do videa vložit titulky nebo vlastní hudební podkres.

   

Nejedná se tedy o žádnou velkou střižnu, ale skutečně (jak název napovídá) o aplikaci k vytváření krátkých momentek. Pro rychlý ořez krátkého videa patrně zatím lepší aplikaci pro Windows Phone nenajdete, verzi pro stolní Windows si můžete stáhnout z tohoto odkazu, verzi pro mobilní telefon pak kliknutím na následující položku.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. taky vam ty videomomentky po pouziti rozhodi glance screen? Mne se to jednou ukazovalo zrcadlove opacne a podruhe uz vubec.Pomohl az restart.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).