Domů » Bleskovky » K OneDrive pro iOS se nově přihlásíte skrze Touch ID

K OneDrive pro iOS se nově přihlásíte skrze Touch ID

Snímač otisků prstů na telefonech (a brzy i tabletech) od Apple lze využít k dalšímu účelu – k ochraně dokumentů na úložišti OneDrive. Microsoft tuto funkci implementoval do poslední verze aplikace, není-li vaše jablečné zařízení vybaveno čtečkou otisků prstů, je možné aktivovat verifikaci kódem PIN. Ochrana dokumentů však není jediná novinka, která byla do nové verze aplikace přidána.

   

Nový OneDrive je připraven na nové iPhony s většími displeji a dokáže na nich zobrazit více souborů a složek, kromě snadnější práce s nimi byla přidána možnost třídění složek podle jména, stáří nebo velikosti. Aplikaci OneDrive si aktualizujte přímo ve svém zařízení, případně stáhněte z následujícího odkazu. 

Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. opat sa viac pracuje na onedrive pre ios nez WP… fail.. rovnako ako Skype ci najblizsie here drive… hah

  • marekků.gabik (neregistrovaný)

   Microsoft pracuje na svých službách. Nevím co se na tom komu nelíbí a to jsem uživatel WP. Naopak nevím jestli za to může přchod Nadelly ale MS se snaží ať už se jedná o systém nebo právě služby. Změny jsou vidět ve srovnání s minulými lety.

  • MS se snaží, ale na jiných platformách. WP aplikace od MS jsou ve většině případů tragédie a to na jejich provázanost s desktopem láká. Přitom třeba na iPhonu, pokud člověk přejde na MS služby, dostane možná i lepší propojení, než u WP.

  • lerion (neregistrovaný)

   Imperator: Pracuje se na všech. Jen podpora TouchID by byla ve Windows Phone verzi poměrně zbytečná…

  • no ja vidim jak sa pracuje… ze skype je stale 10 rokov za ios a androidom a rovnako lepsie fici onenote a onedrive na ios… takze nie len ze na wp lepsie a ani rovnako ale najhorsie z 3 platform

 2. Knoxx (neregistrovaný)

  To si tak aplikace v iOS neumí pamatovat heslo nebo co ? proč bych se měl přihlašovat pomocí otisku ?

  • Samozřejmě že si heslo pamatuje, ale v nastavení One Drive si můžeš navolit ochranu přístupu buď heslem nebo otiskem prstu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).