Domů » Bleskovky » K čemu slouží záhadný senzor u LG G3 a jak to bude s podporou landscape režimu na hlavní obrazovce?

K čemu slouží záhadný senzor u LG G3 a jak to bude s podporou landscape režimu na hlavní obrazovce?

Z Evleaks musejí mít v LG vyloženě radost. Tento zdroj každý den uvolňuje nové informace o chystaném top modelu G3, o kterém před jeho oficiálním představením budeme vědět téměř vše. Dlouhou dobu se spekuluje o tom, k čemu bude sloužit záhadný senzor na zadní straně. Vše nasvědčovalo tomu, že půjde o infračervený port, který se bude používat pro ovládání domácí elektroniky, ale nebude tomu tak. Podle Evleaks má jít o infra laserovou diodu, která by měla pomáhat lepšímu ostření v horších světelných podmínkách. 

Landscape režim na hlavní obrazovce

Podle nového screenshotu bychom se rovněž měli dočkat podpory landscape režimu na hlavní obrazovce, což u chytrých telefonů také nebývá příliš častý jev, ale vzhledem 5,5″ úhlopříčce displeje (QHD rozlišení) je to celkem pochopitelné. Tuto možnost ostatně najdeme i na LG G2.

Hardwarové parametry: Bez kompromisů

Dostatečný výkon zajistí procesor Qualcomm Snapdragon 805, podpořený 3 GB RAM. Uživatelská paměť bude mít kapacitu 32 GB a navíc ji bude možné rozšířit paměťovou kartou microSD. Fotoaparát má být od společnosti Sony, konkrétně typ IMX 214 Exmor RS, tedy stejný jako v telefonu OnePlus One. Ten se pyšní rozlišením 13 Mpx, pro pořizování kvalitních snímků mu má napomoci optická stabilizace. Baterie novinky má přijít s kapacitou 3 200 mAh a podle dřívějších spekulací by mohla být vyměnitelná.

LG G3 bude oficiálně představen 27. května na tiskové konferenci v Londýně. Na akci obdržela pozvánku také naše redakce, takže se ihned po představení můžete těšit na článek s prvními dojmy, fotografie a videopohled.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Pavlas (neregistrovaný)

  G2 umožňuje v menu zatrhnout volbu Landscape na domovské obrazovce, určitě to zachovají i v G3.

 2. zipp (neregistrovaný)

  Landscape snad umí každej telefon s androidem, ne? Nezáleží to přece na telefonu, ale na launcheru

 3. Michal (neregistrovaný)

  Doufám že to nové prostředí bude mít také Lg G2 :( Nechce se mi rootovat G2 a dávat tam jinou Rom s touto nadstavbou:P

 4. Kdy myslite, ze by se G3 mohla objevit v obchodech?

  • Pavlas (neregistrovaný)

   Po rychlém zahájení prodeje, téměř okamžitém, v případě Nexusu 5 věřím, že do týdne je G3-ka v obchodech :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).