Domů » Bleskovky » K čemu bude sloužit magický slot u LG G5? Máme první fotografii příslušenství

K čemu bude sloužit magický slot u LG G5? Máme první fotografii příslušenství

Už v poslední den loňského roku se objevila spekulace, že smartphone LG G5 dostane tzv. „Magic slot“, který má sloužit pro připojení externího příslušenství (více informací). I když jsme o magickém slotu od té doby neslyšeli, součástí nové vlajkové lodě korejského výrobce bude; server AndroidAuthority dokonce zveřejnil první (údajně legitimní) fotografii rozšiřujícího modulu.

lg-g5-module

Podle serveru VentureBeat se jedná o obdobu Camera Gripu, který kdysi Nokia nabízela k modelu Lumia 1020. I v tomto případě má tento designově nepříliš povedený „batoh“ s názvem LG Cam Plus nabídnout oporu pro lepší úchop při focení, jehož pohodlí mají navíc zajišťovat ovládací prvky jako je hardwarová spoušť fotoaparátu, mechanické kolečko pro zoomovaní či přepínač režimů blesku. Kromě toho má být součástí modulu vestavěná baterie o kapacitě 1 100 mAh.

 Lumia Grip pro Lumii 1020

Virtuální realita

LG by mělo na MWC také představit vlastní sférickou 360° kameru LG 360 Cam, jejíž záznamy mají být kompatibilní například s YouTube. Výsledky pořízené touto kamerou má být možné prohlížet skrze náhlavní soupravu LG 360 VR. Ta má být lehčí než například Oculus Rift, Samsung Gear VR nebo HTC Vive, a má nabídnout 9osý akcelerometr a 83° čočky.

Posledním chystaným příslušenstvím má být Rolling Bot, což má být dron vybavený kamerou a reproduktorem, který se má stát hlídačem vašeho obydlí, a případně i komunikovat s vašimi domácími mazlíčky. Dron má být možné ovládat skrze smartphone a mezi jeho schopnosti má patřit komunikace s chytrými domácími spotřebiči.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments