Domů » Bleskovky » LG G5 údajně dostane sekundární displej, dvoučočkový fotoaparát a magický slot pro periferie

LG G5 údajně dostane sekundární displej, dvoučočkový fotoaparát a magický slot pro periferie

Korejské LG v loňském roce představilo několik pozoruhodných telefonů, z nichž za nejzajímavější nepovažujeme vlajkovou loď G4 s koženým krytem, ale kovový model V10, jehož čelní stranu zdobí dvojice displejů a čelní selfie kamerka se dvěma čočkami. Tyto experimenty se zřejmě LG osvědčily, a podle zdrojů serveru VentureBeat je chystá převést i do příští vlajkové lodě G5.

   

Ta má údajně dostat menší displej než její předchůdce, konkrétně 5,3″ panel s Quad HD rozlišením (1 440 × 2 560 pixelů, 554 ppi); doplnit jej však má sekundární displej, tzv. ticker, s rozlišením 160 × 1 040 pixelů. Na tomto místě se budou stejně jako u V10 zobrazovat notifikace, zástupci vybraných aplikací, ovládací prvky přehrávače apod. Sekundární displej navíc nemá být specialitou pouze modelů V10 a G5, ale máme se s ním setkat u více zařízení LG, která budou představena v příštím roce.  

LG G5 má také dostat fotoaparát se dvěma čočkami, oproti V10 však bude umístěn na zadní straně telefonu. Fotoaparát má pořizovat snímky v rozlišení 16 megapixelů a má být schopný zachytit zorné pole o úhlu 135°. Mezi čočkami fotoaparátu se má nacházet čtvercový prvek, v němž budou integrovány dvě LED diody pro osvětlení scény, laser pro bleskurychlé zaostření, a nově také senzor RGB pro pomoc při ostření a získávání informací o snímané scéně. Fotoaparát pro selfie si má ponechat rozlišení 8 megapixelů.

 

Chystaná novinka má také dostat čtečku otisků prstů a baterii o kapacitě 2 800 mAh. To je méně než u letošního modelu G4, tudíž je možné, že u novinky dojde k redukci rozměrů. Výdrž by ale mohla zachována, především díky menšímu displeji a efektivnějšímu procesoru. Tím má být Qualcomm Snapdragon 820 spárovaný se 3 GB RAM. Vnitřní úložiště má zůstat 32 GB, o slotu na paměťovou kartu však nemáme žádné informace. 

LG G5 má však údajně dostat „Magic slot“, do nějž bude možné připojovat rozšiřující moduly, například externí kameru pro záznam 360° videí, audiozesilovač či fyzickou klávesnici. Pokud se všechny výše uvedené spekulace vyplní, můžeme se těšit na více než pouhou evoluci letošní vlajkové lodě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments