Cena:

Jubilejní desátý ročník Imagine Cupu má svého českého vítěze

Společnost Microsoft vyhlásila vítěze českého národního kola jubilejního desátého ročníku studentské soutěže Imagine Cup 2012. Stal se jím vývojářský tým JoyMind. Právě ten bude se svou inovativní učební pomůckou v červenci reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále v Sydney a soutěžit o hlavní cenu v hodnotě 25 000 USD.

Vítězný projekt kombinuje prověřené paměťové metody s moderní výpočetní technikou, a tím dává uživatelům možnost zapamatovat si prakticky cokoliv a HNED. Pilotní verze systému se zaměřuje na bezbolestnou výuku anglických slovíček. Systém JoyMind v tuto chvíli testuje přímo ve výuce již několik partnerských základních a středních škol. Paralelně tým představuje systém na pedagogických fakultách a snaží se pro něj získat podporu u budoucích učitelů.  Přístup do systému mají všichni zájemci odkudkoli, a to buď přes webový portál JoyMind.cz nebo mobilní aplikaci v chytrém telefonu.

„Vítězství lokálního kola, a tedy možnost prezentovat náš koncept před celým světem, nám otevírá nové obzory, o kterých se nám doposud ani nesnilo. Rozhodli jsme se této příležitosti chytit naplno, vrátit se ze Sydney jako vítězové a projekt ještě více rozvíjet,“ hodnotí přínos Imagine Cupu Jan Mayer, zástupce týmu JoyMind.

Tým JoyMind tvoří studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity, Jan Mayer, Marcel Šerý, Jiří Syrový a Lucie Drdlová. Mentorem týmu je Libor Weigel.

Na druhém místě skončila mobilní aplikace  Sightseer. Zaměřuje se na cestovní ruch, a to jak z pozice návštěvníků různých významných míst či památek, tak správců zajímavých objektů, kteří díky ní mohou doplnit své informační materiály.

 Jako třetí nejlepší projekt porota vyhlásila EduKin. Ten díky využití několika rozmanitých aplikací usnadňuje vzdělávání, rehabilitaci, ale i zábavu dětem trpícím různými poruchami učení, koncentrace, pohybu, ztrátou zraku či sluchu, nebo rozšířenou dyslexií a dysgrafií.

V rámci slavnostního vyhlašování Microsoft ocenil i nejlepší soutěžící v rámci kvízové kategorie IT Challenge. Stali se jimi Jiří Janata a Michael Grafnetter.

Soutěžící si odnesli ceny v podobě chytrých telefonů NOKIA Lumia se systémem Windows Phone, Microsoft Kinect pro Xbox 360 nebo knižní publikace z nakladatelství Microsoft Press. Dále se mohou těšit na technologickou a poradenskou podporu společnosti Microsoft. Po skončení Imagine Cupu mají otevřenou cestu pro přihlášení do grantových programů v Microsoft inovačních centrech v Brně a Hradci Králové, v rámci kterých mohou čerpat až tři roky technickou i finanční podporu. Díky programu BizSpark pak mohou Imagine Cup týmy stejně jako startupy využít pro rozvoj svých projektů výpočetní výkon v cloudovém prostředí Windows Azure. Podrobné informace o soutěži Imagine Cup 2012 naleznete na internetových stránkách www.imaginecup.cz.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.