Domů » Články » Joe Belfiore na Reddit: Developer Preview není finální verze, chystá se spousta novinek

Joe Belfiore na Reddit: Developer Preview není finální verze, chystá se spousta novinek

Windows Phone zrají pomalu a dlouho, ale podle šéfa jejich vývoje je již ztráta na konkurenci smazaná. Na cestě je navíc spousta novinek, zejména v oblasti aplikací. Z rozhovoru, který poskytl Joe Belfiore na síti Reddit, jsme se dozvědeli spoustu zajímavých novinek.

Počátkem tohoto týdne odpovídal někdejší ředitel mobilní divize Nokie Stephen Elop uživatelům mobilních technologií na otázky, týkající se budoucnosti telefonů, které přivedl do náruče Microsoftu. Podobně se včera zúčastnil konverzace s fanoušky i šéf vývojářského týmu Windows Phone, Joe Belfiore, který na síti Reddit zodpovídal otázky, zaměřené zejména na poslední verzi systému Windows Phone a také na jeho budoucnost. Z několika dobře mířených otázek vzniklo i několik až nečekaně konkrétních odpovědí. V tomto článku přinášíme ty nejzajímavější z nich.

   

Windows Phone 8.1 Developer Preview

Hned zpočátku vyzdvihneme důležitou informaci pro současné majitele zařízení, kteří neodolali pokušení nainstalovat si poslední verzi systému Windows Phone z programu Developer Preview. Tato verze NENÍ podle Belfiorových slov finální a máme očekávat další aktualizace, zejména na úrovni firmwaru jednotlivých modelů. Ti, kteří si aktualizují mobilní telefon „oficiálně“ nebo si zakoupí nový, dostanou mnohem odlišný pohled na systém, než mají nyní. V Redmondu bedlivě sledují zpětnou vazbu od uživatelů a sbírají podněty pro další vylepšení.

 

Belfiore také odpovídal na otázku, proč je v mnoha ohledech poslední verze systému krokem zpět oproti předchozím verzím. Odebrání integrace sociálních sítí ze systému komentoval značnou obtížností reagovat na změny, které se na těchto sítích odehrávají velmi často a praktická nemožnost přidávat nové funkce. Uznal, že aktuálně není ještě vše definitivně stoprocentní, ale s postupem času a po aktualizování některých klíčových aplikací bude uživatelská zkušenost stejná jako dříve.

 

Hub obrázky byl změněn na základě sledování jednotlivých uživatelů, kteří ve většině případů přistupovali přímo k pořízením fotografiím, zatímco pouhých 5 % kliků vedlo k aplikacím třetích stran. V tomto směru se Microsoft snažil většině uživatelů zkrátit cestu k obrázkům v telefonu.

 

Jedna z věcí, která současné uživatele (včetně mě) dosti rozčílila, je seznam her v seznamu aplikací. Tato volba byla učiněna na základě těsného průzkumu, který skončil výsledkem 45/55 a zvítězil díky pohledu nového uživatele, který přechází na platformu Windows Phone a je zvyklý mít vše pod jednou střechou. Dobrou zprávou je, že se nejspíše v budoucnu dočkáme volby, i když aktuálně zřejmě není na pořadu dne.

  

Výhody systému Windows Phone         

Na otázku, jaká je největší výhoda systému Windows Phone oproti konkurenci, odpověděl Belfiore, že nelze jmenovat pouze jednu funkci, ale kompletní zkušenost z celého systému živými dlaždicemi počínaje, osobní asistentkou Cortanou konče. Podle něj jsou telefony s Windows Phone nejvíce osobními telefony vůbec.

  

Zpožděné uvádění novinek na trh

Co se týče softwarové stránky, uvádění nové verze systému je vždy o vybalancování dat, kdy je systém představen a kdy je uvolněn pro všechny uživatele. Toto mezidobí slouží k tomu, aby vývojáři připravili své aplikace a zároveň aby byly odhaleny nedostatky, které by mohly ohrozit uživatelskou zkušenost na nových zařízeních. Tempo aktualizací z loňského roku, kdy vyšly celkem tři, má být zachováno i nadále, již nyní v Redmondu pracují na skutečně super věcech, o nichž jsou si jistí, že se budou uživatelům líbit.

 

Co se hardwaru týče, doteď byly všechny kroky závislé na synchronizaci plánů mezi Microsoftem a ostatními společnostmi, zejména Nokií. V tomto směru má akvizice její mobilní divize napomoci rychlejšímu uvádění přístrojů na trh a Microsoft hodlá nadále věnovat zvýšení rychlosti značnou pozornost. Již nyní mají některé funkční prototypy čínských a indických partnerů a řada nových telefonů je již na cestě. Bohužel bližší informace jsme se nedozvěděli.

  

Ztráta na konkurenci

Dle jeho slov již Microsoft představením Windows Phone 8.1 zcela smazal ztrátu na konkurenční operační systémy, která mu byla vytýkána v předchozích letech, zejména s ohledem na množství nedostatků a chybějících funkcí. O jejich postupném uvádění je rozhodováno na základě priorit, může se stávat, že na jiných systémech se některá z funkcí objeví dřív a na některém později. Cílem Microsoftu je, aby uživatelská zkušenost jednotlivých služeb napříč všemi platformami byla nejlepší na Windows Phone, z čehož má těžit kupříkladu Skype a ostatní. 

Chystané novinky v systému

Belfiore souhlasil, že nastavení systému je jeden velký nepořádek a jeho „úklid“ rozhodně bude na pořadu dne, nyní se v Microsoftu snaží řadit seznam položek v nastavení podle frekvence užívání, ale prozatím se jedná o fázi experimentování. Zjednodušení mají přinést přepínače v centru akcí, kterých bude v budoucnu ještě více. Akční centrum nebude možné deaktivovat, tento požadavek prý není příliš obvyklý. Pokud by se Belfiore mohl odprosit od limitování současných technologií, rád by měl v kapse miniaturní telefon s obrovským displejem a přiložil obrázek hologramu ze Star Wars.

  

Nové aplikace Skype, Hudba a Facebook

Joe Belfiore již používá novou verzi aplikace Skype, která má přijít s velkým množstvím nových funkcí a hlavně má doznat významného zrychlení, což bylo v několika dotazech vyčítáno. Zrychlení a novinek se má dočkat i aplikace Hudba, která má vrátit například některé funkce ze starší verze, jako například přepínání skladeb gestem.

 

Stejně tak přijde nová a rychlejší verze aplikace Facebook s mnoha novinkami, jako zobrazování obrázků v hubu Lidé v plné šířce a možnost jejich komentování a prohlížení v jednom čase. Na nové aplikaci Microsoft s Facebookem intenzivně pracuje, přijít má v červnu letošního roku.

Aplikace třetích stran, Snapchat a Google

V Redmondu spolupracují i s ostatními vývojáři aplikací třetích stran, snaží se s nimi komunikovat a podporovat je při vývoji nových verzí aplikací, aby zabránili tomu, že některé aplikace nebyly aktualizovány již měsíce (roky). Bohužel podle Belfioreho slov se jedná o maraton a nikoliv o sprint. Loni jsme se dočkali kupříkladu aplikací Vine nebo Instagram, letos má přijít Snapchat.

 

Zvláštní kapitolou jsou aplikace od Google, kde je údajně vše v rukou vývojářů v Mountain View. Microsoft již dříve investoval některé prostředky a je ochoten investovat i nadále, existuje seznam aplikací, které by v Redmondu rádi na svém systému viděli, bohužel konečné slovo mají samotní vývojáři od Google. 

Průzkumník souborů

Na otázku ohledně průzkumníka souborů Belfiore zjevně čekal a neskrýval své nadšení, že byla položena, jejímu autorovi dokonce slíbil zaslání trička s logem Cortany. Jak jsme psali již ve včerejší bleskovce, systém Windows Phone dostane vlastního průzkumníka souborů a ten přijde jako samostatná aplikace již na konci tohoto měsíce.

 

Díky zveřejněným obrázkům již i víme, jak bude průzkumník vypadat, bohužel zřejmě bude umět pracovat jen s lokálními daty, dovedu si představit budoucí integraci OneDrive či jiných cloudových služeb. Belfiore se bohužel vyhnul odpovědi na otázku, zdali se dočkáme funkce „otevřít v“, známé ze světa počítačů v případě, že máme pro otevření jednoho typu souborů více aplikací.

  

Cortana

Na otázku, zdali přijde Cortana do světa počítačů Belfiore oznámil, že Cortana sama je fanynkou počítačů, čili je možné, že se dočkáme. Zřejmě prozatím nebude umět zapnout a vypnout Wi-Fi na základě polohy uživatele, nicméně tento nápad ocenil jako dobrý. Co se jazykové stránky týče, nejdříve se má Cortana rozšířit do Číny, Velké Británie a ostatních anglicky hovořících států, jako Kanada, Austrálie apod.

 

Cortana bude i nadále vyžadovat přístup k poloze uživatele pro dokonalý zážitek, založený na sledování denního programu uživatele. Pro sbírání dalších podnětů byla zřízena stránka cortana.uservoice.com, kam mohou uživatelé zasílat své nápady, které může personální asistentka v budoucnu obsahovat.

  

Máme radost, že páteční rozhovor nepřinesl jen otřepané povrchní fráze, ale spoustu nových informací. Zjevně se máme v budoucnu nač těšit, snad ona budoucnost není příliš daleko, některé aplikace aktualizaci vážně nutně potřebují. Jsme také zvědaví, jak Windows Phoen 8.1 Developer Preview ožije s aktualizací firmwaru jednotlivých zařízení. Nezbývá, než čekat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

70 komentářů

 1. to je blbost,nevi o cem mluvi.Prece mistni odbornik jirka rikal,ze tohle je uz konecna verze a hotovo.Takze nejaky jouda z Microsoftu pekne keca.

  • Jj na to si pamatuji :D

   Tak at je finalni verze vyladena, ja firemni 520ku vratil protoze jsem si jako svuj koupil s4 mini, dlazdice jsou pro me proste nudne a fadni, ikony mi vyhovuji vice stejne taj android jako takovy.

  • YY a furt sa do mna navazal, ze je to final, ked som mu tvrdil, ze to bude na 99% beta.. Tento paskvil proste nemoze ist von.. resume z background skor nefunguje ako funguje…

  • Velda (neregistrovaný)

   Kde je htcjirka? :-D

  • Nema co rict :D

  • Zaprisahli WP bijci sem asi neprijdou byli by jen pro smich.

  • Ale proboha. WP8.1 jsou RTM, Developer preview je RTM verze. RTm znamena finalni verze urcena k instalaci do finálních produktu urcenych k prodeji. Pro funkcnost všech věci systemu je nutny update firmware výrobce, který v Developer preview programu nikdo nedostane, proto to „máme očekávat další aktualizace, ZEJMENA NA UROVNI FIRMWARE ZARIZENI“…

  • Takze vsechna vylepseni a odstraneni bugu ma zajistit cyan update pouze pro lumie? tomu neverim.

  • To, že to je RTM verze se nevylučuje s tím, že nedostane aktualizaci. Na wpcentral.com to psali už dávno, že Microsoft plánuje opravit některé chyby ve Windows Phone 8.1. A někteří tady budou neustále remcat, místo toho, aby byli rádi, že si někdo té pomalosti a nestability všímá a chce to opravit. Já aktualizaci jenom a jenom vítám, stejně tak aktualizace aplikací, jelikož třeba facebook je nejpomalejší appka na světě. Hlavně doufám v brzké pořešení hudebního přehrávače, který je zase nejhorší za celou historii WP.

  • Za mě mi přijdou živé dlaždice mnohem zajímavější než obyčejné ikony.

  • Cheetah007 ty si prípad… Prečo by nemohla RTM dostať aktualizaciu ?

   Menty: Nestabilita a pomalosť ? neviem, žiadnu som si u WP8.0 nevšimol, a u 8.1 je to este lepsie by som povedal

  • Tak spousta lidem to tady nakukal htcjirka, asi milionkrát tvrdil, že aktualizaci to nedostane, že to, co máme teď půjde do prodeje a už se to nezmění.

   Nestabilita a pomalost rozhodně, ať už aplikace (Messenger, Facebook apod.), tak i systémové aplikace (které nově byly vyčleněny) – hudební přehrávač, kalendář apod.

  • Asi si pleteš OS a aplikace. OS je RTM build, kdežto aplikace (a to včetně interních, jako je přehrávač, kalendář apod.) prochází masivním vývojem. To jsou všeobecně známé věci.

  • OS je RTM build, dostane aktualizaci. Aplikace byly sice vyčlněny, pořád jsou ale součástí systému. Aktualizace samotných WP se bude týkat oprav chyb a dalších věcí. Možná nestabilita je dána nejspíš tím, že ještě není venku FW od výrobce. A to, že je systém nestabilní, aplikace jsou pomalé, potažmo nestabilní, to bych řekl, že jsou známé věci. Já doufám, že firmware vyřeší stabilitu, aktulizace os MS opraví chyby a vývojáři zamakají na aplikacích.

   A mezi námi, jestli přehrávač prošel masivním vývojem, s tím bych souhlasil, každopádně ten vývoj byl spíš hodně negativní, než pozitivní.

  • Tomek Rychtář (neregistrovaný)

   CHEETAH007 má recht. Já to říkám pořád, že jak se neukáže animace vlnky při odemykání,jako to má Samsung s Androidem a během toho tři záseky, tak se nedají pořádně oblbovat holky před základkou, protože ty na „fádní“ dlaždice prostě netáhnou.

 2. Prečo mám pocit, že MS počúva hlavne hejterov systému, ktorí s ním nemajú veľa skúseností, ale snažia sa to zmeniť podľa toho svojho OS?

  • asi je jich moc,tak se jim chce vnutit.Ale stejne vetsina lidi by to nechtela,ne proto co to umi a jak to vypada,ale proste protoze je to Microsoft.

  • Ano mas pravdu, presne tento vztah mam ku Google.. Nechcem to, lebo je to GOOGLE..

  • Neni to patny os ale prostredi je nezazivne alespon pro mne ikony a hodne barev jsem mel vzdy radeji.

   Jinak tvrdit ze ztrata na konkurenci je smazana mi prijde hodne odvazne…..ztratu s WP8.1 ms vyrazne snizil ale nesmazal.

  • Google mi nikdy nijak nevadil a ze uzivatele kvili cilene reklame soehuje? Vzdyt to delaji prakticky vsichni a soukromi uz lidi skoro nemaji

  • Vadi mi jeho obchodna politika … Myslim,ze MS ide na Google zle.. Myslim, ze oni maju vysvetlit uzivatelom, ze oni su Microsoft a bez nich Google nie je a nebol by.. Vid. Google Chrome, priserny ale pouzivany prehliadac.. Co tak ho nejako bloknut, vymysliet si nejake poziadavky a neustale ich zvysit aby ich nemohol splnit? Ved toto iste robi aj google s appkami pre WP.. ja byt MS, robil by som to..

  • Je fakt ze ja chrome po poslednich updatech take prestal pouzivat naopak posledni ie mi vyhovuje

  • ja si od Google nechal jen google cloud print,protoze jsem neprisel na jiny zpusob,jak tisknout na wifi tiskarnu,ale jinak jsem vsechny programy google zrusil a ucet vymazal.A sluzby MS mi vsechno ostatni pokryvaji.

  • tom (neregistrovaný)

   Tisknu pomocí aplikace PrintHand – je sice placená, ale funguje dobře na Canon wifi. Tiskárnu umí i zapnout. Aktualizace app jsou časté. Spokojenost.

  • Lool (neregistrovaný)

   Tak ty mas dost. Si opravdu myslis, ze se pouziva pro nic za nic? Spis bych rekl, ze MS uvazuje podobne jako vy – malo sebereflexe a velke sebevedomi.

 3. taky me ty dlazdice prestali bavit proto jsem sel do S4ky ale 100 lidi 100 chuti .) jinak copak asi napise Htc jirka na tento clanek? :D

  • Vubec nic max bude zas nadavat na reklamosystem a nazyvat ho samozasiraci lagujici srackou, pamatujes na clanek o tom jak podil wp klesa? reakce zadna prestoze ostatni vzdy masiroval jak jdou nahoru jak je to vsechno super a bajecne :D

  • Jan (neregistrovaný)

   Je to trol :)

  • To vim a jeden moderator co mi kdysi psal sz je tehoz nazoru.

   On vidi budoucnost wp desne ruzove a ostatni os jako ios a android ocernuje a kyda na ne spinu to se mi nelibi a v pripade ios ktery povazuji za vyborny teprv ne.

   Android se mozna casem zpomali ale od verze 4.3 s trim je to v pohode pokud clovek neinstaluje kazdou kravinu, ja ted cekam na update 4.4kk pro s4 mini ktery by mel co nevidet vyjit.

  • Jan (neregistrovaný)

   Ja si popravde ani nie som isty, ci ju skutocne vidi tak ruzovo, alebo tym nieco sleduje :) V kazdom pripade vacsinou nema zmysel sa hadat. WP napreduje, to je fakt, ale stale zaostava, co je dalsi fakt.

  • Jan +1

  • Ja sa zase tesim na pondelok, dojde mi HTC One Max, tak som plny ocakavania.. Nema to sice Snapdragon 800, ale ani 600 nie je na zahodenie a nemal som s nou este skusenost v Androide.

  • co sa ti konkretne lubi na S4??

   Nevidim ziadny rozdiel medzi S4 a Sony xperia Z, len to ze sa sony menej buguje a ma lepsi material… ano vlastne s4 ma urcite lepsi displej.

  • Samsung sice nepouziva hodnotne materialy ale jen kvalitni plasty ci polykarbonat ale zase treba hmotnost s4 mini je 107g lehci uz snad ani byt nemuze

  • Kto sa tu bavi o s4 mini ?

  • Jo promin o te rec nebyla

  • A v čem WP zaostává?

  • cheatah007: souhlas co jsi napsal nahore podemnou

  • Jan (neregistrovaný)

   V moznostiach. Rozhodne ich tam nie je tolko ako pri Androide a snad nemusim rozpisovat preco. Rovnako tam je daleko menej aplikacii. A tie existujuce su vacsinou horsie.

 4. jarda (neregistrovaný)

  To, ze prodej klesl neni dane systemem, ale nedostatkem pristroju od Nokie. Spoustu z nich Nokia stahla a nahradu nemaji. To neni dobre. Lidi cekat nechteji, Microsoft by se ted mel vic snazit, aby se tato dira co nejrychleji zaplacla, jinak si lide koupi neco jineho. Ted je vyrobcu daleko vic, jen systemu je mene. Zatim nepozoruji skoro dokonalost v zadnem systemu, a to mam WP a mel Android. Asi jeste zkusim Blackberry Z30, iphone nechci, je drahy a co muze nabidnout uzavreny system, pripomina mi to zacatky s programem Zune, jinak nic nejde.

  • Jj treba lumia 820 nahradu stale nema pokud chce uzivatel nabuseny smart s 4″

  • u Apple je este problemova ta medzinarodna jednorocna zaruka.. a pri tej cene.. hajzli..

  • Tu nabušenost S4 nevyužiju, když třeba i na té 820 fungují stejné hry bez sekání hry i systému.

   s4 i 820 jsou sice dobré telefony ale 4 jádra nemají smysl aspoň zatím si myslím.

   Preferuju rychlost a stabilitu, proto volba WP.

  • pri androide maju 4 jadra velmi velky zmysel, aj to je rozdiel ze akych

  • Záleží co od telefonu chceš. Na hry nebo filmy ve vysokém rozlišení potřebuješ výkon, na normální běh systému s běžnými aplikacemi v klidu stačí současné 1GHz dvoujádro. Že někteří výrobci dokáží systém doprasit tak, že laguje na čemkoliv není chyba Androidu.

  • Na filmy ve vysokém rozlišení vůbec žádný výkon nepotřebuješ. 1080p zvládne můj přehrávač s jednojádrovým Mediatekem na 800 MHz.

   A ta pomalost a lagování Androida i na S5 (viz zdejší diskuze stále dokola) je chyba Androida a ničeho jiného. Myslíš, že si v Samsungu řeknou „pojdmě dát hlavy dohromady a udělejme z toho úžasně rychlého a plynulého systému sračku, kde odemknutí obrazovky trvá 5 vteřin“?

  • Steelspace: Omyl lagování v současnosti není chyba androidu, ale právě Samsungu apod, kteří dělají co popisujete v poslední větě, akorát si říkají „Pojďme si suprově upravit android a přidat spoustu cool featur“. Např [odkaz] . Prostě když si pořídíte Samsung a pak nadáváte na lagování, tak to není chyba systému, ale někde mezi telefonem a cedulkou na vašem triku.

  • Steelspace: Podle tvojí logiky by pak prakticky každý dnešní telefon musel přehrát minimálně 4K videa. Evidentně to tak není, takže se zamysli nad tím, kde jsi udělal chybu. A co se Samsungu týká, pokud jsou jeho problémy chybou Androida, tak se rád nechám poučit, co za systém ve svých telefonech používá třeba Sony, kde tyhle problémy nejsou. Zřejmě nějaký tajný WP, ne?

  • Na vine je TouchWiz UI od samsungu a jeho horsi optimalizace ani u S5ky to neni nejlepdi.

   Zase s poslednimi updaty to je jak na S4 tak na S5 podstatne lepsi a treba touchwiz v S4 mini je lepe optimalizovano uz od prvnich verzi FW to potvrzuji recenze mini a ja mohu take.

  • JAN (neregistrovaný)

   Sttelspace: Skus Nexus 5. Schvalne, ktora Lumia je rychlejsia ? :-)

  • Jan: Je ich dosť: zacni na tom nexuse inštalovať napr. Hry, počas inštalaci spusť na ňom 7 okien v prehliadaci, plus nechaj otvorenych na pozadi aspoň 7 aplikaci. Aspoň S4 s čistym androidom to nevydrzala. Pri WP som nepocitil ani naznak spomalenia.

  • Taká xperia Z s nadstavbou beha rovnako ako S4

  • Jan (neregistrovaný)

   Kurnik, ja chcem tiez tak carovny WP. Ja si chcem prehliadnut historiu Whatsappu a spadne to. Miestami to lagne aj pri banalnych cinnostiach. Pri obnove z „multitaskingu“ sa obsah obnovuje, co som si tiez na Nexuse nevsimol. Nokiacke nastavenia otvara asi dve sekundy, prilohy v mailoch obcas nejdu stiahnut.

  • O jakem telefonu je rec? Pokud o low l520 tak souhlasim cerna obrazovka s obnovuji je u ni dost casto a po updatu na wp8.1 se to jeste trochu zhorsilo psal jsem to v diskuzi.

  • Asi hovorí o 610 alebo 520 :D potom prečo to ale porovnava s nexusom 5? Začnem porovnavat lumiu 1520 s HTC wildfire, to bude mať asi podobný efekt

  • Blbě naprogramovaná aplikace může lagovat na jakémkoliv systému. O tom není sporu. Já osobně jsem napsal velmi náročnou aplikaci používající mapy, senzory, kompas, gps, online-offline konektivitu, velké obrázky a nic na ní nelaguje ani na L 520.

   Pět sekund na unlock je u SGS IV a V trochu jiná káva, ne?

  • Jinak samozřejmě nemohu srovnávat „rychlost“. Ta je dána HW, s tím nic nikdo nenadělá. Tak snad chápete rozdíl mezi „rychlostí“ a „lagováním“.

 5. Milan (neregistrovaný)

  Osobně neuznávám ani finální verzi systému jako finální, stále je co zlepšovat a uznávat Developer preview jako finální je nemocný :D

  Ale na to nemá cenu nějak reagovat to je fanatizmus. Osobně jsem za jakoukoliv novou věc do WP hrozně rád a nemyslím si žeby to nějak degradovalo původní myšlenku o jednoduchém a čistém systému. Ikdyž jsem s WP od prvotní verze 8 velmi spokojenej pořát se dalo najít pár omezení. Mnoho z nich 8.1 odstraňuje ale starší výhody buďto chybí nebo se zhoršily a to snad finální verze doladí. Už jen to že Dev verze je pro všechny zařízení stejná a na na každém jednom modelu se chová jinak.

  Teď jen ještě aby bylo koupit něco novýho..

 6. WP 8.1 v Developer Preview není finální, ale až výjde finální verze, bude dostupná i pro uživatele co již mají vývojářskou verzi? budou pro ní aktualizace stejně jako pro normální wp 8.1 nebo si pak budeme muset „zamknout“ telefony a přehrát to na oficiální verzi wp 8.1 aby jsme dostávali aktualizace?

  • Telefon v Developer Preview programu se vždy aktualizuje na nejnovější veřejně dostupnou verzi. Tj. po oficiálním uveřejnění WP 8.1 se zaktualizuje na WP 8.1.

 7. evzen (neregistrovaný)

  Tato verze NENÍ podle Belfiorových slov finální a máme očekávat další aktualizace, zejména na úrovni firmwaru jednotlivých modelů. Ti, kteří si aktualizují mobilní telefon „oficiálně“ nebo si zakoupí nový, dostanou mnohem odlišný pohled na systém, než mají nyní..

  SAKRA, KOMU TED VERIT..HTCjirkovu, Maxxzovi, místním znalcům nebo jakymusi Brlfiorovi…?…

  • Urcite tomu poslednimu pokud se clanek zaklada na pravde cemuz verim.

  • Jestli dokážeš rozlišit OS (tj. jádro, API, služby) od aplikací, tak si udělej názor.

   Ano, uživatelé dostanou něco výrazně odlišného, protože se ty aplikace mezitím dost změní.

  • Belfiore řekl, že se nejedná o final build a že pracuji na sw fixech (nikoliv nových funkcích), to je to co jsem psal výše. Taktéž řekl, ze final build bude s BSP aktualizaci FW od OEM. Pak jen oznámil, že Cortana bude ve final buildu lepší a tedy, že celkový pocit z aktualizace od OEM bude vice „polished“, což všichni víme.

   To, že DVP verze není uplne final build se ví, je to ale verze RTM, kterou čekají bug fixy a oem update. Co se funkci tyka, tak nic systémového už nebude, pouze aplikace.

  • Zajimave jak j belfiore zduvodnuje zmeny v galerii…prosim vetsina chce prvni videt porizene fotky ale co kdyz nekomu nova podoba nevyhovuje? ma zkratka smulu a nejake nastaveni co chce mit uzivatel po spusteni fotek zobrazene neni, skoda stare usporadani bylo mozna lepsi a prehlednejsi.

  • Když chce mít někdo pixel XY na místě Z, ať si pořídí Android, udělá si root a doprogramuje si to. Telefon není linuxová konzole.

 8. Nemůžu si pomoci, ale celé mi to naopak přijde jako otřepané fráze „bude lepší, hezčí, rychlejší“, ale nic mi konkrétního..

  • Nemůže prozradit hned všechno na čem pracují v budoucích verzích, ale jinak toho řekl o 8.1 docela hodně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).