Domů » Bleskovky » Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore přiznal, že používá iPhone: Hledá inspiraci pro mobilní Windows?

Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore přiznal, že používá iPhone: Hledá inspiraci pro mobilní Windows?

Joe Belfiore byl donedávna jednou z hlavních tváří platformy Windows Phone, potažmo Windows 10 Mobile. V poslední době o něm však není slyšet, neboť se na konci loňského října rozhodl dát si 9měsíční pracovní pauzu, kterou si užívá na cestách kolem světa na „plovoucím kampusu“ se svojí rodinou a dalšími studenty.

joe_belfiore

I když Belfiore tráví čas se svými dětmi, jeho softwarové dítko Windows 10 Mobile přišlo na svět s novými Lumiemi bez jeho přítomnosti. Letos v létě by se však měl viceprezident Microsoftu pro operační systémy vrátit do svého křesla, a možná s hlavou plnou nápadů pro budoucnost mobilních dlaždic. Belfiore si totiž během svojí do volené čistí hlavu nejen od práce v Microsoftu, ale i od jeho produktů. Jeho poslední tweet odeslaný z japonského města Kjóto byl poslán z iPhonu, čehož si všiml server The Verge a podrobil viceprezidenta Microsoftu kritice. Ten však své důvody vysvětlil přímo v diskuzi pod článkem zmíněným článkem.

V době testování vlastních mobilních produktů není podle něj možné porozumět produktům a systémům od konkurence, neboť je nelze z časových a pracovních důvodů plnohodnotně používat, ale maximálně si s nimi pár dní pohrát. Během devítiměsíčního volna však Belfiore dostává neopakovatelnou příležitost poznat konkurenční systémy skutečně do hloubky a zakusit všech výhod a nevýhod jejich ekosystémů, naučit se pohybovat se v prostředí, sdílet fotografie, používat aplikace apod.

Kromě toho má možnost dopodrobna vyzkoušet, jak fungují na konkurenčních systémech aplikace Microsoftu, i když spoustu času prý tráví např. v aplikacích Google Maps, Spotify, Periscope apod. Mimo iPhone používá Belfiore i Palm Pre, telefony Nexus či MacBook (miluje však Surface Book). Doufáme, že během této cesty za poznáním načerpá Joe Belfiore spoustu sil a nápadů, které se pak bude snažit prosadit i na systému Windows 10 (Mobile). Pokud se chcete dozvědět něco více o jeho cestě kolem světa, můžete zavítat na tyto stránky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
70 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments