Domů » Bleskovky » Jihokorejská kapela napodobuje ikonické zvuky Windows. Rozeznáte je od originálů?

Jihokorejská kapela napodobuje ikonické zvuky Windows. Rozeznáte je od originálů?

Napadlo vás někdy, že by komplementární zvuky v operačních systémech byly vytvářeny nikoliv softwarově, ale pomocí lidských hlasů? Jihokorejská kapela Maytree ukazuje, že taková představa není nereálná. Pětice, která vytváří covery k různým populárním skladbám ve stylu a capella, tedy pouze za použití vokálů, si totiž do parády vzala ikonické zvuky Windows.

windows sound effect (acapella)

Zatímco například klasický jingle, který provázel spuštění Windows XP, od předlohy poměrně snadno rozlišíte, zvuky vyjmutí USB, chyby nebo přesunutí položky do koše jsou skutečně věrohodné. I samotný oficiální Youtube kanál Windows již stihl v komentářích udělit hodnocení „Windows 10/10“. My pak doufáme, že živé turné na sebe nenechá čekat dlouho.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).