Domů » Bleskovky » Ještě si počkáte: Volání přes WhatsApp je odloženo na příští rok

Ještě si počkáte: Volání přes WhatsApp je odloženo na příští rok

Populární multiplatformní kecálek WhatsApp se měl v letošním roce dočkat podpory hlasového volání v reálném čase, čímž by se stal vážnou konkurencí pro Skype nebo Viber. Jeho vývojáři však musí překonat mnoho technických překážek, například nepovolený přístup k mikrofonu u některých telefonů, a tak se uvedení této funkce před letošním Silvestrem nedočkáme.

  

Termín vypuštění se posouvá do prvního čtvrtletí příštího roku, alespoň se tak vyjádřil generální ředitel společnosti Jan Koum na konferenci Code/Mobile. WhatsApp patří od letošního roku Facebooku, ten provozuje vlastní komunikátor Messenger, který rovněž obsahuje možnost volání. Podle Kouma však nebude docházet ke konkurování obou služeb – Facebook Messenger je určen na komunikaci na počítačích a mobilních zařízeních, zatímco WhatsApp je navržen pouze pro mobilní zařízení a jejich seznam kontaktů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments