Domů » Bleskovky » Ještě si počkáte: Volání přes WhatsApp je odloženo na příští rok

Ještě si počkáte: Volání přes WhatsApp je odloženo na příští rok

Populární multiplatformní kecálek WhatsApp se měl v letošním roce dočkat podpory hlasového volání v reálném čase, čímž by se stal vážnou konkurencí pro Skype nebo Viber. Jeho vývojáři však musí překonat mnoho technických překážek, například nepovolený přístup k mikrofonu u některých telefonů, a tak se uvedení této funkce před letošním Silvestrem nedočkáme.

  

Termín vypuštění se posouvá do prvního čtvrtletí příštího roku, alespoň se tak vyjádřil generální ředitel společnosti Jan Koum na konferenci Code/Mobile. WhatsApp patří od letošního roku Facebooku, ten provozuje vlastní komunikátor Messenger, který rovněž obsahuje možnost volání. Podle Kouma však nebude docházet ke konkurování obou služeb – Facebook Messenger je určen na komunikaci na počítačích a mobilních zařízeních, zatímco WhatsApp je navržen pouze pro mobilní zařízení a jejich seznam kontaktů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Dnes mi na WhatsApp přišla aktualizace. Smazaly se mi všechny konverzace a když chci založit novou, nenačte se. Přišel jsem o všechna data, nelze psát zprávy, nefunguje jejich příjem. BRAVO FACEBOOKU! Další služba, kterou jste zničili!

  • U mě také proběhla aktualizace a vše je v naprostém pořádku. Jestli to náhodou nebude platformou a ne hned Facebookem.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Whatsapp celkově má podle mě blbou koncepci v tom, že zprávy (vlákna) se ukládají jen lokálně a já díky tomu, že na Gnexus zkouším romky a s tím i formát, tak jsem Whatsapp přestal používat. Začínat vždy totiž odznovu je otrava.

  • Whatsapp na WP 8.1 (nevím jestli je to i na androidu) má možnost zálohování historie chatování, takže nevadí, že se vlákna ukládají jen lokálně.

  • …zálohování historie chatování na onedrive

  • Po aktualizaci jsem si řekl, že si jej přeci jen přeinstaluji. Je to velká aktualizace a v takových případech, to raději udělám. Před odinstalací jsem si v nastavení zazálohoval konverzaci. Po reinstalu se mě to samo zeptalo, zda chci konverzaci obnovit. Dal jsem ano a mám vše jako před reinstalem.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Na Androidu zprávy samozřejmě zálohovat taky jdou, ale je to opruz, zvlášť když dnes snad každý messenger udržuje zprávy pohromadě na jejich serverech.

 2. Johny (neregistrovaný)

  F U P

  • Velda (neregistrovaný)

   G 7 2 9

  • johny (neregistrovaný)

   A zkoušels to? Zkoušel si volat takle v čechách někde? Dobrý leda tam kde je wifi a to nemluvim o tom, že kdyby si s tim chtěl dát celej měsíc třeba nebo volat „zdarma“, tak propálíš současnej FUP už během prvních 14ti dní.

  • Velda (neregistrovaný)

   Aha, tak nevím jaké máte problémy vy v Čechách. Nicméně my na Moravě už tu EDGE máme pěkně dlouho a někde i UMTS…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).