Domů » Bleskovky » Ještě lepší produktivita. Galaxy Z Fold 2 dostává s One UI 3.1 vylepšený multitasking

Ještě lepší produktivita. Galaxy Z Fold 2 dostává s One UI 3.1 vylepšený multitasking

Samsung začal v minulém týdnu vypouštět nejnovější verzi své nadstavby One UI 3.1 na drtivou většinu smartphonů z posledních dvou let. V prostředí vystavěném nad Androidem 11 nacházíme několik novinek, jejichž kompletní seznam jsme vám přinesli v tomto článku. Samostatnou kapitolou je pak ohebný smartphone Galaxy Z Fold 2, u kterého je seznam novinek ještě širší.

Samsung Galaxy Z Fold 2 28
Samsung Galaxy Z Fold 2

One UI 3.1 na Galaxy Z Fold 2 přináší vylepšený multitasking

Majitelé ohebného smartphonu Galaxy Z Fold 2 se mohou těšit na vylepšenou práci mezi vnitřním a vnějším displejem; pokud máte na vnitřní obrazovce otevřené dvě aplikace najednou, můžete je skrze nabídku multitaskingu přenést na vnější zobrazovač.

Novinkou je také možnost vyvolat režim rozdělené obrazovky přímo z notifikačního centra; stačí na konkrétní notifikaci přidržet prst a přetáhnout ji k levé nebo pravé straně obrazovky.

Galaxy Z Fold 2 : Notification to Multi-Active Window
  • K zamknutí obrazovky nově nebude nutné hledat potřebné hardwarové tlačítko, ale postačí funkce Palm Touch, kdy se dotknete obrazovky dlaní nebo provedete dvojité klepnutí.
  • V režimu Flex se rovněž zvýšila použitelnost fotoaparátu, neboť si budete moci upravit polohu jednotlivých ovládacích prvků. Kromě toho do okna náhledu přibyly položky odstranit a sdílet.
  • V režimu Flex si také můžete lépe užít videohovory, neboť nově lze vyplnit celá horní polovina displeje obrazem osoby na druhém konci.

one ui

Samsung také provedl kategorizaci notifikací v rychlém panelu. Z tohoto místa lze rovněž ovládat více multimediálních aplikací a přepínat se mezi nimi gesty. Aktualizace na One UI 3.1 se šíří napříč všemi telefony od Samsungu v těchto dnech, na redakční Samsung Galaxy Z Fold 2 dorazila včera.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Samsung jede! Uz aby tady byl Fold 3.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).