Domů » Bleskovky » Jelly Bean je konečně na více než polovině zařízení s Androidem

Jelly Bean je konečně na více než polovině zařízení s Androidem

Google pravidelně aktualizuje stránky pro vývojáře, tam si autoři aplikací mohou najít, jaká zařízení se nachází v rukou uživatelů. Nejnovější data, publikovaná v pátek, ukazují, že Android Jelly Bean běží na 52,1 % tabletů a chytrých telefonů s Androidem. Pod označením Jelly Bean se skrývají verze systému 4.1, 4.2 a 4.3, až nejnovější 4.4 přešla na označení KitKat. Zhruba pětina zařízení běží na Androidu 4.0 ICS a zbytek zůstává převážně na 2.3 Gingerbread.

 

Pravdou je, že většina běžných uživatelů neřeší verzi systému, dokud nenarazí na problém s kompatibilitou aplikací. Tím, že Google ukryl poslední verze pod jedno jméno a snaží se maximum vlastních služeb oddělit do samotných aplikací, tak z velké části eliminoval viditelné problémy spojené s fragmentací. Ani pro vývojáře nejsou tato data nejzásadnější, jelikož dva největší trhy, USA a Čína, mají každý specifický způsob obměny zařízení a distribuce aplikací.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).