Domů » Bleskovky » Jeden displej na třech plochách. Takto by podle patentu mohl vypadat příští Mi Mix

Jeden displej na třech plochách. Takto by podle patentu mohl vypadat příští Mi Mix

Xiaomi ve své řadě experimentálních smartphonů Mi Mix zkouší všemožné technologie, přičemž některé smartphony z této rodiny najdou cestu na pulty obchodů a některé skončí pouze jako demonstrace technologie zavřená ve skleněné vitríně. Názorně to ukazují poslední dvě generace – zatímco ohebný Mi Mix Fold lze zakoupit v čínských obchodech, předchozí Mi Mix Alpha obalený displejem zůstal pouze ve fázi prototypu. Nyní Xiaomi přemýšlí nad tím, že by tyto dva telefony sloučilo do jednoho.

Kombinace Mi Mix Fold a Mi Mix Alpha na obzoru?

Podle patentové přihlášky z 6. července letošního roku Xiaomi přemýšlí nad smartphonem, jehož ohebný displej nemá být zavřený pouze uvnitř, ale má po vzoru Mi Mix Alpha plynule přetékat na vnější stranu. A aby nebylo zvláštností málo, zvažované zařízení nemá mít v rozevřeném stavu jednotnou tloušťku, ale má z něj vystupovat hranol s tlačítky, nabíjecím portem a fotoaparáty.

Mi MIx Fold Alpha 1

Podobně to měla například první generace ohebného Huawei Mate X s tím, že v zavřeném stavu pak kratší křídlo zapadne vedle tohoto hranolu a výšku dorovná. Díky tomuto řešení může výrobce do těla ohebného smartphonu implementovat lepší fotoaparáty nebo větší akumulátor.

Mi MIx Fold Alpha 2

Zatím se jedná pouze o obrázky, které nic neříkají o použité technologii; například není jasné, zda by byla krycí vrstva displeje na vnější straně stejně neprakticky měkká jako ta vnitřní, nebo zda Xiaomi uvažuje nad využitím dvou materiálů s přechodem. Více se možná dozvíme ve čtvrtém kvartálu letošního roku, což je spekulovaný termín uvedení dalšího smartphonu z rodiny Mi Mix.

Kompletní patentovou přihlášku Xiaomi si můžete prohlédnout na této adrese.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).