Je bezpečné se opalovat? Brzy vám to prozradí Samsung Galaxy Note 4 nebo chytrý náramek od Microsoftu

Sledování zdraví uživatelů mobilních technologií je v současné době velkým trendem a výrobci zařízení se předhánějí v tom, kdo nabídne ve svých zařízeních větší množství senzorů a lepší aplikaci pro poskytnutí co nejlepšího obrazu o uživatelově denní aktivitě. Po diskutabilním snímači tepové frekvence na zádech Samsungu Galaxy S5 (recenze) má přijít senzor, který vám poví, zdali je vhodná doba k opalování či nikoliv.

  

Prvním telefonem, který nabídne snímač ultrafialového záření, se má stát Samsung Galaxy Note 4; o jeho přítomnosti se spekuluje i v souvislosti s chystaným náramkem od Microsoftu. V obou případech má obstarávat sledování aktuální hladiny UV záření a informovat uživatele, zda je jeho pokožka vystavena nebezpečným hodnotám, které by mohly vést až k rakovině kůže. Tato funkce bude patrně v případě Samsungu implementována do aplikace S Health, v případě náramku od Microsoftu do aplikace Zdraví a Fitness.

  
Návrh chytrého náramku z patentové přihlášky Microsoftu

V souvislosti s chystaným korejským phabletem se spekuluje i o dalších funkcích, které by mohl UV senzor obsluhovat, například k lepší automatické úpravě jasu displeje na přímém slunci. Odhalení Galaxy Note 4 bychom se měli dočkat v září na berlínském veletrhu IFA, ke konci roku by měl být představen i náramek z Redmondu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku