Domů » Bleskovky » Jde to i bez zásuvky. Lumia 930 se nabije z brambor a jablek (video)

Jde to i bez zásuvky. Lumia 930 se nabije z brambor a jablek (video)

Fakt, že lze z brambory nebo jablka vygenerovat za pomoci hřebíku a měděného drátu dostatek elektrické energie na rozsvícení žárovky, si určitě řada z vás vyzkoušela už na základní škole. Americký umělec a nadšenec do vědy Caleb Charland se spojil s britskou pobočkou Microsoftu a maloobchodním řetězcem Carphone Warehouse, aby dokázal, že s trochou snahy nemusí zůstat jen u světla.

V rámci uvedení nového telefonu Nokia Lumia 930 (recenze) na britský trh, kde se mimochodem prodává v jednom balení s bezdrátovou nabíječkou, byla vytvořena zajímavá instalace z několika desítek brambor a jablek. Cíl byl jasný, propojit jich dost na to, aby bylo možné dobíjet telefon. Výsledek snažení autorů můžete vidět ve videu výše.

Miroslav Havlíček

16 komentářů

 1. Hmm (neregistrovaný)

  Skoda jablek a brambor, jinak uz je to adi 357 pokus s „bio“ nabijeckou za pomoci, jablek, pomerancu, citronu, brambor a uz je to trapny, i kdyz chapu, ze mizerny prodeje WP je potreba podporit za kazdou csnu, ze.

  • No a? Je to reklama. A podľa toho videa ľudí zaujala, tak splnila účel. Určite lepší druh reklamy ako vysmievanie sa z konkurencie a podobne.

 2. Možná by bylo dobré označit článek jako reklamu. Tímto způsobem lze totiž dobíjet prakticky cokoliv, ne jen jeden určitý telefon.

 3. Jakub (neregistrovaný)

  Akože kvôli tomuto článku si vypínam odber smartmania. To je tak ťažké zohnať normálny český/slovenský web kde by nepísali články aj naivní ľudia, ktorí píšu o veciach ktorým absolútne nerozumejú!

  Každopádne som fanúšik Windows Phonu. Len mi lezú na nervy takéto články.

  • Je potřeba si nalít čistého vína…Karásek s Havlíčkem to tady shazují na úroveň blesku.

 4. Skvělá reklama, bohužel u nás (Čechy, Slovensko, Rusko..) díky maloměšťáckému přízemnímu a závistivému způsobu přemýšlení nevysílatelná :-(

 5. fero (neregistrovaný)

  V UK je L930 u operátora EE za 350 liber a dostanete i nabíječku i bezdrátový repráček. To už je pěkná nabídka. Ale je potřeba si telefon nechat za 20 liber odemknout na všechny sítě. U nás by to snad nemělo dělat problémy když odmyslím jiné koncovky nabíječek.

  • silenec (neregistrovaný)

   To jo , ale nutno dodat že se v té UK musíte upsat na taryf na několik let .. není to tak růžové.

 6. Hapy (neregistrovaný)

  Já tenhle článek beru jako zajímavost, že to utáhne i bezdrátové nabíjení. :)

  • Se za chvíli ztrátovost bezdrátu bude počítat na jablka:D. *JOKE*

   Ale spíš by se mi tahle reklama hodila k iPhonu až bude umět bezdrát(jabka k jabkům:D)…

  • Klimax (neregistrovaný)

   Když Okna tak solární? :D

 7. Majko (neregistrovaný)

  V zahraničí prodávají WP telefon L930 s výhodnějším datovým tarifem za méně než v Cesku a k tomu bezdrátovou nabíječku. Proč jsou přes to někteří češi ochotní koupit WP telefon?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).